Rewolucja internetowa

W dzisiejszych czasach niewielu z nas wyobraża sobie życie bez dostępu do internetu. Rewolucja, która dzieje się od kilku lat, dotyka wszystkich dziedzin życia. Doszliśmy do etapu, w którym nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów komórkowych czy stałego dostępu do internetu.
Rozwój technologiczny nie jest niczym złym, ale dla wielu osób, zwłaszcza starszych może być sporym utrudnieniem życia, do którego byli przyzwyczajeni wcześniej. W ten sposób dochodzi do sytuacji, gdzie mamy problem porozumieć się z osobą starszą, tylko dlatego, że ona nie do końca rozumie nasze słownictwo.

Przykładem rzeczy, które się dynamicznie zmieniają, są portale społecznościowe, jak facebook. Od seniorów często możemy usłyszeć pytanie, co to jest facebook tak właściwie. Wyjaśniając idee portalu społecznościowego i kontaktu ze znajomymi w czasie rzeczywistym, często spotkamy się z opinią, że po co to jest komuś potrzebne.

Po bliższym zapoznaniu się z platformą okazuje się, że właśnie facebook może być bardzo przydatny dla osób starszych. W momencie, kiedy aktywne przemieszczanie się na większe oszczędności jest problematyczne, osoby starsze mogą być w kontakcie ze znajomymi czy mogą odnowić kontakt ze znajomymi z dawnych lat. Dodatkowo mogą śledzić życie np. wnuków, nie muszą zajmować im dużej ilości czasu. Portal społecznościowy to także bardzo tania możliwość komunikacji — wystarczy tylko dostęp do internetu. Platforma też przydaje się także do kontaktu z rodziną mieszkającą za granicą — koszty zagranicznych połączeń telefonicznych byłyby dużo droższe.

www.alebutik.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNietypowe skróty
Następny artykułSiniaki