Nowy model suszarki

Sprzęty się psują i to oczywiście najczęściej te, które są nam niezwykle potrzebne. Chociażby jak np. suszarka. Nie wyobrażam sobie życia bez suszarki. Codziennie przed wyjściem do pracy układam fryzurę i bez takowej nie udałoby mi się to. Mam dość krótką fryzurę. Codziennie rano myje włosy i wystarczy kilka powiewów suszarki i mam gotową super fryzurę. Takie nic, a jednak. Niestety spotkało mnie to, że zepsuła mi się moja ukochana suszarka.Miałam ją kilka dobrych lat i kiedy stanęłam przed koniecznością kupienia nowej, nie wiedziałam na co się zdecydować.
Okazuje się, że przez te kilka lat nawet rynek suszarek do włosów poszedł bardzo do przodu. Przodują nowe modele, nowa jakość, która kiedyś była dostępna tylko w salonach fryzjerskich, albo tylko dla najbogatszych (czyli poza moim zasięgiem). Dziś mogę mieć suszarkę, o której kiedyś mogłam tylko pomarzyć. O czym mówię? O suszarkach z jonizatorem. Co to takiego? Suszarka do włosów z jonizacją jest niezwykle efektowna i skuteczna w swoim działaniu. Oczywiście, jak zakupimy odpowiedni model z odpowiednią jakością. Dużym problemem wielu kobiet jest elektryzowanie się włosów. Nie raz pewnie sama miałaś z tym do czynienia. Ściągasz czapkę, a tam włosy na wszystkie strony się puszą. Jest to niezwykle irytujące, kiedy próbujesz ułożyć fryzurę, a włosy i tak nie poddają się naszemu reżimowi. Wybawieniem ma być właśnie suszarka z jonizatorem. Czemu w ogóle włosy się elektryzują? Pod wpływem ciepła z suszarki na powierzchni włosa powstają dodatnio naładowane ładunki elektryczne tzw. kationy. Natomiast suszarki z jonizatorem mają za zadanie wytworzenie ładunków ujemnych, czyli jonów, które po prostu zniwelują efekt kationów, czyli elektryzowanie się. Cały mechanizm właśnie na tym się opiera. Najlepsze jest to, że jest to proces zupełnie niewidoczny. Nie poczujesz i nie zobaczysz jonów. Jak w takim razie sprawdzić, że nasza nowo zakupiona suszarka działa i nie jest tanią podróbką? Poznamy to tylko i wyłącznie po kondycji włosów. Jeśli po suszeniu zauważysz, że włosy się nie elektryzują, są ładne i lśniące, możesz być pewna, że jednak dokonałaś dobrego zakupu.
Do głównych zalet jonizacji zalicza się: wygładzenie włosów, uelastycznienie ich, nabłyszczenie, łatwiejsza stylizacja ich. Po suszeniu włosów taką suszarką zapominamy, co to jest elektryzowanie się ich. W łatwy i szybki sposób możemy się uczesać, bez stosowania dodatkowych kosmetyków, które mogłyby obciążyć włosy. Najlepsze jest również to, że takie suszarki nie kosztują dużo. Można znaleźć porządny model już nawet za około 200 zł. Myślę, że jest to mało wygórowana cena za coś, co często używamy i do tego sprawia jeszcze, że nasze życie staje się łatwiejsze.
Przy zakupie suszarki warto zwrócić na kilka ważnych, dodatkowych kwestii, takich jak:
– moc suszarki – jest to niezwykle ważne przy zakupie każdej suszarki i musimy dostosować ją do rodzaju naszych włosów (grube, cienkie, długie etc)
– regulator prędkości nawiewu i temperatury
– dodatkowe nasadki np. dyfuzor itp.
– jakość wykonania.
Suszarka z jonizacją jest naprawdę dobrym wyborem, nie ma co się dłużej zastanawiać. Ja już mam swój model.

www.alterstyl.pl