Szampon do włosów przetłuszczających się

Szampon jest kosmetykiem, który stosowany jest praktycznie przez każdego z nas. Ma on za zadanie utrzymać nasze włosy w doskonałej formie. Nowoczesne szampony mają za zadanie nie tylko skutecznie myć, ale również pielęgnować naszą skórę głowy oraz oczywiście same włosy. Nie wszystkie szampony jednak mogą spełnić pokładane w nich oczekiwaniach. Ich skuteczność jest w dużej mierze uzależniona od umiejętnego ich dopasowania do rodzaju naszych włosów. Źle dobrany szampon nie będzie w stanie pokazać pełni swoich możliwości, co przełoży się na nieefektywne korzystanie z nich.
Przy zakupie szamponu należy zwracać uwagę na podstawowe elementy, czyli na skład danego preparatu. Dobry szampon powinien zawierać na przykład substancje korzystnie wpływające na mieszki włosowe oraz samą strukturę włosów. To takich składników należy zaliczyć na przykład ceramidy oraz proteiny. Te pierwsze posiadają właściwości pozwalające przeciwdziałać przesuszeniom oraz działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych obecnych w otoczeniu. Proteiny z kolei zawierają duże ilości kolagenu oraz kreatyny. Te składniki przyczyniają się w pozytywny sposób w naturalnym procesie wzrostu włosów. Proteiny nie pozwalają włosom utracić wilgoci. W dobrych szamponach nie może zabraknąć też witaminy E oraz A. Ich obecność wspomaga regenerację włosów, jednocześnie chroniąc przed rozwojem działalności wolnych rodników. Zmniejsza się też zagrożeniem związane z działaniem niebezpiecznych promieni ultrafioletowych.
Szampon powinien być dostosowany przede wszystkim do potrzeb naszych włosów oraz do ich charakterystyki. Włosy tłuste w pierwszej kolejności potrzebują dostarczenia składników, pozwalających na skuteczne zahamowanie aktywności gruczołów łojowych. Substancje te powinny też utrudniać rozprowadzenie tłuszczu na całym obszarów włosów. Przetłuszczające się włosy szampon potrzebują regularnego oczyszczania, przy jednoczesnym nawilżeniu. Włosy tłuste nie mogą być poddawane działaniu szampon posiadającego właściwości wysuszające.
Dla osób cierpiących na łupież dedykowane są kosmetyki, szampony, które potrafią jednocześnie pielęgnować i działać przeciwgrzybiczo. Szampony zaliczane do tej grupy skuteczne przeciwdziałają rogowaceniu oraz złuszczaniu się naskórka. W szamponach do włosów przetłuszczających się znajdziemy wiele substancji łagodzących podrażnienia skóry głowy. To nie jedyne ich zalety. Substancje łagodzące są tak ważne również dlatego, że ich obecność zapobiega wypadaniu włosów oraz pomocne są w przeprowadzeniu procesu odbudowy struktury włosów. To najpopularniejszych składników łagodzących zaliczyć należy na przykład wodę siarczkową, aktywny selen S czy też witaminę E.
Włosy farbowane potrzebują z kolei szamponu o nieco innych właściwościach. W tym przypadku szczególnie ważne jest nawilżenie włosów oraz zagwarantowanie im utrwalenia koloru. Odpowiedni szampon w tym przypadku powinien zawierać filtr UV czy też dużą ilość protein. Jeśli w efekcie farbowania nasze włosy uległy rozjaśnieniu, dobrym pomysłem jest zakup szamponu zawierającego prowitaminę B5.

www.silvanspa.pl