Grejpfrut, obok ananasa, jest owocem, który cieszy się w opinii publicznej najsilniejszymi właściwościami odchudzającymi. Rzeczywiście, posiadają one wiele zalet, które okazują się kluczowe w walce z nadwagą i zbędnymi kilogramami.
Są to owoce niskokaloryczne, bogate w wodę i włókna roślinne. Woda to aż 90% miąższu tych owoców. Dzięki temu spożywanie grejpfrutów pozwala wypełnić żołądek i powoduje uczucie sytości. Zawarty w nich błonnik i pektyny oczyszczają organizm i usprawniają przemianę materii. Grejpfruty mają również niski indeks glikemiczny, dzięki czemu zjedzenie owocu nie wywołuje później napadów głodu. Grejpfruty w ogóle nie zawierają tłuszczy. Stabilizują też poziom glukozy we krwi, dzięki czemu zapobiegają zamienianiu jej nadmiaru w tłuszcz.
Stosując dietę opartą o grejpfruty, można zrzucić nawet 4 kilogramy w przeciągu 2 tygodni. Owoc ten pomaga usuwać tłuszcz, w szczególności z tak newralgicznych miejsc jak pośladki czy biodra, a przy tym blokują jego ponowne przyswajanie.
Badacze twierdzą, że wystarczy jeść połowę owocu do każdego posiłku, by zauważyć efekty.
Na takim właśnie założeniu oparta została szczególnie popularna w USA dieta grejpfrutowa. Owoc ten można zastąpić szklanką świeżo wyciskanego soku z grejpfruta. Reszta jadłospisu powinna bazować na chudym mięsie i rybach, jajkach, warzywach, chudym mleku i soku pomidorowym. Bardziej liberalne wersje diety dopuszczały także produkty pełnoziarniste oraz inne owoce.
Dieta ta cieszyła się szczególną popularnością w latach 70. Obecnie znacznie popularniejszą metodą włączenia grejpfrutów do diety jest tzw. dieta norweska. Jej głównymi składnikami, obok bazowych cytrusów, są właśnie jajka. Dodatkowo spożywać można surówki z selera naciowego, ogórka konserwowego i pomidora, a jako bazę posiłków ryby, kurczaka lub wołowinę. Dieta nakazuje także rezygnację z kolacji.
Dieta przynosi doskonałe efekty. Zauważono, że kobiety, które tylko uwzględniały w swojej diecie grejpfruty, z reguły ważą mniej i są szczuplejsze w talii. Warto zatem korzystać z dobrodziejstw tego owocu.

www.urodaporady.pl