Co miesiąc przytrafia się nam to samo. Niektóre kobiety jak z zegarkiem w ręku potrafią powiedzieć, kiedy zacznie się im okres. Inne skrupulatnie notują w kalendarzyku daty, aby być zawsze gotową na te trudne dni. Jeszcze inne dają się zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie – na przykład podczas lekcji pływania. Okres to nic przyjemnego i dla większości kobiet oznacza szereg niedogodności.
Ból głowy przed okresem występuje równie często, co ból podbrzusza. Różne kobiety różnie go znoszą – może to być pulsowanie w skroniach lub przenikliwy ból w dole czaszki. Czasem utrzymuje się bardzo długo i nie chce minąć po wzięciu tabletki. Co wtedy robić? Jeśli ból głowy przed okresem ma charakter migrenowy – najlepiej zostać tego dnia w domu, zaparzyć sobie herbatę, zasłonić rolety, pić dużo wody i odpoczywać. Powinien minąć.
Ból podbrzusza zazwyczaj ma charakter skurczów i w tym przypadku pomogą nam leki rozkurczowe, takie jak no-spa. Kiedy czujemy, że ból jest bardzo silny, weźmy koniecznie tę tabletkę i popijmy dużą ilością wody. Po kilku minutach ból mija.
Wiele kobiet przed okresem cierpi na przewrażliwienie i rozdrażnienie. Niestety – w tym czasie mamy wielką ochotę na kłótnię i czasem byle co może być pretekstem do naprawdę dużej kłótni. Powinnyśmy ostrzec przed tym naszych partnerów, gdyż oni bardzo często nie wiedzą o co nam chodzi i wynikają wtedy różne, nieciekawe sytuacje.
Przed miesiączką wiele z nas miewa także swoje zachcianki. Potrafimy w jeden wieczór zjeść całą czekoladę, mamy nieodpartą ochotę na słone paluszki lub chipsy, a napoje gazowane możemy pochłaniać litrami. Te nieracjonalne zachowania także wynikają ze zbliżającego się okresu i na te dwa czy trzy dni możemy się im poddać bez większych obaw o naszą sylwetkę. Dużo pań odnotowuje w tym czasie wzmożoną płaczliwość, nawet widok matki z dzieckiem na ulicy może nas rozczulić, a niejednokrotnie potrafimy zalewać się łzami na ulubionej reklamie w telewizji.
Okres to trudny czas zarówno dla nas, jak i naszych partnerów, starajmy się jednak przetrwać razem ten trudny czas.

www.fitnesstube.pl