Pędzle do makijażu – który do czego?

Nie jest powiedziane, że pędzle to jedyna technika nakładania makijażu na twarz. Wiele kobiet częściej posługuje się swoimi palcami, czy gąbeczką, niż pędzlami. Warto jednak chociażby spróbować się przekonać do tej fory nakładania make-up’u, ponieważ dzięki niej podkład, cienie, czy pomadka są znacznie trwalsze i jeszcze lepiej się prezentują ze względu na sposób rozprowadzenia kosmetyków.

Problem pojawia się, kiedy w drogerii spotyka się wiele wszelkiego rodzaju pędzli. Ważne, by się tym nie zrazić. Wiele wcale nie oznacza, że makijaż będzie trwał zdecydowanie dłużej niż codzienne, a pędzle będą potrzebowały osobnej kosmetyczki.

Pędzel w formie wachlarzu

Ten rodzaj pędzla świetnie się nadaje do nakładania rozświetlaczy lub bronzera na skronie i kości policzkowe. Efekt, który można dzięki temu uzyskać jest znacznie bardziej naturalny i delikatny. Subtelność muśnięcia policzków takim pędzlem pozwoli na podkreślenie urody, a nie stworzenie sztucznego efektu malowanej lalki. Co więcej, warto zaopatrzyć się w dwa takie pędzle: jeden do makijażu, drugi do omiatani kosmetyków w formie sypkiej.

Co z pędzlem do podkładu?

Występują cztery rożne pędzle do podkładu. Najczęściej można się spotkać z pędzlem prostym zaokrąglonym, która ułatwia nakładanie fluidu na twarz, również w okolicy brwi oraz włosów. Pomaga równomiernie nałożyć także kosmetyki o ciężkiej formule, kiedy cera wymaga dodatkowego maskowania. Kolejny rodzaj to pędzel płaski cienki, który pomaga rozprowadzić kosmetyk w bardziej problematycznym miejscu. Jeżeli zaś chodzi o pędzel skośny do podkładu, najlepiej sprawdzi się przy nosie i szczęce eliminując tym samem sztuczny efekt maski. Pozostaje jeszcze pędzel flat top, który ułatwia wyrównanie konturów między kosmetykami ze względu na efekt zatarcia przejść między nimi.

Pędzel do pudru

Kiedy pragnie się odpowiednio rozprowadzić kosmetyki sypki lub w kamieniu, najlepiej skorzystać z pędzla do pudru. Jest to pędzel kabuki, czyli znajdujący się na krótkiej nóżce. Można nim nie tylko nakładać puder, ale także róż na policzki. Dzięki niemu uzyskuje się bardziej satynowe wykończenie makijażu.

Pędzel do cieni do powiek

Cienie najlepiej nakłada się z pomocą pędzla zaokrąglonego, który ułatwia precyzyjne rozprowadzenie kosmetyku na powiekach. Kiedy nie myśli się o cieniowaniu kilku barw na oku, ten pędzel w zupełności wystarczy.

Pędzle do makijażu – który do czego?

Jeśli jednak pragnie się nieco powiększyć oko, wtedy korzysta się z minimum dwóch barw cieni. Skośny pędzel ułatwi rysowanie cieniami kresek, a pędzel do rozcierania cieni przyczyni się do zatarcia granicy, czego efektem jest subtelny makijaż.

Pędzel do kresek

Kiedy myśli się o naniesieniu na powiekę kosmetyku płynnego, warto skorzystać wtedy z małego szpiczastego pędzla. Najczęściej tym kosmetykiem jest eyeliner. Taki pędzel ułatwi całą czynność.

Pędzel do ust

Taki pędzel jest dosyć gęsty i sztywny, najczęściej ma także szpiczaste zakończenie. Pomaga on dokładnie obrysować usta i wypełnić je bez szwanku. Można dzięki niemu idealnie nałożyć pomadkę, nawet kiedy wcześniej nałożono sypki podkład.