Czym jest manicure winylowy?

Lakier winylowy to świetna alternatywa dla kobiet, które pragną zawsze świetnie się prezentować, jednak ze względu na pracę, domowe obowiązki, dzieci nie są w stanie poświęcić takiej ilości czasu, jaka byłaby potrzebna, czyli co miesiąc chodzić do kosmetyki i spędzać kilka godzin na poprawie manicure.

Jakby na to nie spojrzeć, to jednak żyjemy w czasach, kiedy wygląd ma znaczenie. Jeżeli pragniemy być postrzegane jako stanowcze i zdecydowana, a także pewne siebie kobity, które wiedzą ,czego pragną i wymagają szacunku do siebie od innych, wtedy trzeba także pomysłem nad odpowiednim wizerunkiem. Myśląc o paznokciach trzeba zastanowić się, która metoda będzie najlepsza. Poczynając od tipsów i żeli, przez hybrydy, na winylach kończąc.

Czym jest manicure winylowy?

Lakier ten jest o tyle ciekawszy, ponieważ nie trzeba korzystać z lampy w celu jego utrwalenia. Jakość i trwałość utrzymuje się nawet do 10 dni bez żadnych odprysków. Co więcej, lakier składa się polimerów winylu, który nie tylko wspiera profilaktyczną dbałość o płytę paznokci, ale także zapobiega ich uszkodzeniu przez różne czynniki środowiskowe i urazy mechaniczne.

Lakier ten nie traci blasku po jego wykonaniu i zachowuje świeży wygląd aż do czasu jego zmiany na inny. Producenci tego produktu obiecują również, że lakier ten wytrzymuje zdecydowanie więcej i dłużej, niż klasyczne odpowiedniki.

Co, jeśli posiada się już lampę do hybryd?

Oczywiście nikt nikomu nie narzuca kwestii wyboru najlepszego dla siebie lakieru. Hybrydy są jednak bardziej skomplikowane i trzeba dużej precyzji, by manicure prezentował się estetycznie. Jak zatem wykonać manicure winylowy? Najpierw należy dokładnie opiłować i oczyścić płytkę paznokcia.

Nie trzeba tutaj stosować żadnej bazy. Wystarczy nałożyć pierwszą warstwę lakieru i poczekać około minuty, aż wyschnie. Z drugą warstwą schodzi nieco dłużej, ponieważ na całkowite wyschnięcie potrzebuje około 10 minut. Kiedy druga warstwa wyschnie, można nałożyć top coat. I tutaj trzeba poświęcić na tą czynność następne 10 minut. W porównaniu do czasu poświęconego na manicure hybrydowy, jego długość jest praktycznie taka sama.

Czym jest manicure winylowy?

Różnicą jest jednak trwałość winylowych paznokci, ponieważ utrwala się ona pod wpływem promieni słonecznych, staje się więc coraz trwalsza w miarę jej noszenia. Jeszcze jakiś czas temu lakiery winylowe były dosyć drogie. Teraz jednak cenami dorównują lakierom klasycznym, dlatego warto pomyśleć o takiej alternatywie o wielu plusach.

Kolejny atut- proste zmywanie winylowych paznokci

Rozwiązanie to obfite w zalety, jak się okazuje, ma jeszcze jedną. Mianowicie szybki proces zmywania lakieru winylowego bez uszkodzenia płytki paznokcia. Wystarczy w tym celu posłużyć się zwykłym zmywaczem.

Oczywiście najlepiej nie korzystać z tym z dodatkiem acetonu, ponieważ paznokcie pod jego wpływem z czasem stają się bardziej miękkie i cieńsze. Dlaczego jest to najlepsza alternatywa? Ponieważ zarówno paznokcie żelowe, jak i hybrydowe wymagają znacznie więcej czasu na usunięcie lakieru oraz uszkodzenie paznokci, które często po takim zabiegu potrafią okazale się wyginać.

Jak widać, lakiery winylowe stanowią bardzo interesującą opcję, ponieważ nie wymagają wizyty w salonie kosmetycznym, mimo to pozwalają uzyskać niesamowite efekty na paznokciach o sporej wytrzymałości i w pięknych barwach.