Płyn do dezynfekcji powierzchni

Higiena w domu to podstawa. Odpowiednie dbanie o czystość różnych powierzchni w domu i ich skuteczna dezynfekcja może uchronić domowników przed bakteriami i chorobami. W dobie pandemii bardzo ważne jest to, jaki płyn do dezynfekcji powierzchni w domu wybierzemy. To dzięki skutecznemu środkowi do dezynfekcji, możemy uniknąć zakażenia.

Najważniejsze cechy płynu do dezynfekcji powierzchni

Na pewno ważne jest to, żeby taki produkt był niezawodny, czyli usuwał jak najwięcej bakterii oraz wirusów. Liczy się niezmiernie to, czy jest to środek bezpieczny. Najlepiej wybierać takie płyny do dezynfekcji, które nie uczulają, szczególnie jeśli w domu są osoby podatne na alergie. Popularne w ostatnim czasie są preparaty do dezynfekcji bez dodatku alkoholu. Można je stosować na różnych powierzchniach i miejscach, nawet tam, gdzie przygotowywane są posiłki.

Płyn do dezynfekcji powierzchni w domu – działanie

Przede wszystkim powinien zabijać i niszczyć bakterie, grzyby, wirusy, a także prątki. Jego działanie powinno być szybkie. Należy pamiętać, że używanie płynu do dezynfekcji może wywoływać czasem skutki uboczne. Dlatego przed użyciem takiego środka trzeba zapoznać się z jego składem i używać go zgodnie z zaleceniem producenta.

Warto pamiętać, że nie wszystkie płyny do dezynfekcji nadają się do kontaktu z żywnością. Mogą one mieć w sobie takie składniki, które negatywnie wpływają na produkty spożywcze.

Płyn do dezynfekcji powierzchni w domu – do czego najlepiej używać?

Dostępne płyny do dezynfekcji nadają się do różnych powierzchni. Można ich używać do wycierania klamek, włączników światła, blatów kuchennych, zlewów kuchennych, lodówek, kluczy, pilotów, telefonów, łazienek oraz toalet. Mogą być używane zarówno do odkażania szkła, ceramiki, metalu, jak i nawet skóry.

Zapachowy czy bezwonny?

To zależy głównie od tego, jakie mamy osobiste upodobania. Wiele osób nie lubi zapachu, który towarzyszy dezynfekcji, gdyż jest on dość intensywny i nie zawsze przyjemny. Dlatego osoby, które nie przepadają za taką wonią, najlepiej zrobią wybierając płyn do dezynfekcji powierzchni w domu bezzapachowy.