Możliwość wzięcia pożyczki bankowej lub pozabankowej w dzisiejszych czasach jest o wiele prostsza, niż przed laty. Dlaczego? Przyczyniły się do tego liczne zmiany. Zarabiamy obecnie dużo więcej, niż kiedyś, z pracą jest też coraz mniejszy problem, bo jeśli nie pracujemy fizycznie u kogoś, to prowadzimy własną działalność gospodarczą. Możliwości zarabiania pieniędzy jest coraz więcej w sytuacjach pracy zdalnej, czyli za pomocą nowoczesnych technologii, komputerów. W związku z tym prośba o pożyczkę, kierowana w stronę wybranego banku, nie musi już być wypowiadana pokutnym tonem. Wystarczy, że wyrazimy przed konsultantem chęć wzięcia pożyczki, to zrobi on wszystko, by znaleźc dla nas najatrakcyjniejszą ofertę.

Dobre nastawienie sprawi cuda

Wybierając się na rozmowę z konsultantem do banku warto oprócz wszelkich ważnych dokumentów zabrać ze soba także pozytywne nastawienie. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że także nasz wygląd zewnętrzny przyczynia się do tego, w jaki sposób postrzega nas consultant, do którego idziemy na rozmowę. Idąc do banku po pożyczkę wcale nie trzeba prosić o przyznanie jej na pismie. Mówimy konsultantowi po prostu, jaka kwota nas interesuje, a on przetwarza wszystko u siebie w baize na komputerze, korzystając przy tym z naszego dowodu osobistego. Trzeba się przygotować na to, że w czasie wypełniania wniosku raz po raz padać będą określone pytania. Konsultant np. zapytać nas może o nasze dodatkowe dochody oraz o to, w oparciu o jaką umowę pracujemy. Liczy się każdy przychód i każda z umów. Nieważne, czy pracujemy w oparciu o umowę o pracę, zlecenie czy dzieło – każdy papier ma wpływ na postrzeganie nas jako potencjalnego pożyczkobiorcy!

Pożyczki od ręki

Gdy bank wyrazi zgodę na udzielenie nam pożyczki, będziemy musieli podpisać dwa egzemplarze umów przygotowanych specjalnie dla nas. Jedną zabieramy ze soba do domu, druga zostaje w banku jako dowód na zawarcie transakcji. Zanim wrócimy do domu z planami zakupów lub inwestycji – pieniądze będą już na naszym koncie. Najprzyjemniejszą chwilą w braniu pożyczki jest własnie ten moment, gdy już zauważamy wymarzoną kwotę na naszym koncie i możemy zacząć planować wszelkie wydatki. Kwota uzyskana w ramach pożyczki pozwala spełnić nie tylko marzenia w kwestii zdobycia przedmiotów materialnych. Dzięki niej wiele osób może wreszcie po długich walkach zadbać o środowisko bytowe dnia codziennego, a także zdrowie. Można zdecydowac się na urlop w dalekim kraju lub zrobienie prezentów najbliższym. Dzięki pożyczkom to, co nierealne, staje się prawdą!

www.optimusplus.pl