Sauna - domowy relaks

W sklepach stacjonarnych oraz w internecie można znaleźć obecnie bardzo bogatą ofertę saun, które stworzone są ewidentnie do warunków domowych. Małe, przytulne kabiny, które wystarczy podłączyć do gniazdka bez problemu można ustawić w każdym pomieszczeniu. Dlaczego warto zainwestować w saunę i jaki model okaże się najlepszy?

Sauna – domowe relaks i chwila dla siebie

Sauna ir, czyli sauna na podczerwień to bardzo modny obecnie sposób, który polecany jest szczególnie osobom cierpiącym na pewne schorzenia i niektóre choroby. Sauna ir doskonale przyspiesza materię, radzi sobie z różnymi problemami skórnymi typu trądzik czy cellulit oraz szybko i skutecznie powoduje odprężenie i rozluźnienie całego ciała i głowy. Już kilka seansów w miesiącu daje pozytywne efekty nie tylko w wyglądzie naszego ciała, ale i w znacznej poprawie samopoczucia.

Idealny model do domu

W zależności od budżetu, jakim dysponujemy oraz od wielkości pomieszczenia, w którym zamontujemy saunę – można wybierać wśród wielu modeli pochodzących od sprawdzonych producentów. Na rynku bowiem istnieją sauny na podczerwień o typie węglowym, kwarcowym, ceramicznym i magnezowym. Obecnie przyjmuje się, że najbezpieczniejsze i najbardziej prozdrowotne właściwości mają promienniki kwarcowe. Ten typ sauny jest jednak najdroższy. Ważne jest także całościowe wykonane sauny. Najlepiej postawić na dobre, solidne drewno, które nie zniszczy się po kilku pierwszych seansach.

Koszt sauny ir

Co ciekawe, taką saunę można kupić ju nawet w marketach budowlanych. W związku z tym, iż jest to dość droga inwestycja (sauna ir kosztuje od około 6 tys. do nawet 15 tys. zł) warto postawić na dobrych, sprawdzonych producentów, którzy specjalizują się tylko i wyłącznie w tym sprzęcie. Dobrym pomysłem jest zakup sauny ir przez internet, gdyż można przeczytać opinie o konkretnym modelu innych użytkowników.

Rozsądny relaks

Z sauny należy korzystać odpowiednio. Każdy seans nie powinien być dłuższy nić 15-20 minut oraz podczas niego należy uzupełniać płyny i wypić przynajmniej 1 litr wody mineralnej. Z sauną także nie należy przesadzać. By pozytywnie wpływała ona na nasze ciało i zdrowie- wystarczy korzystać z niej trzy razy w tygodniu. Posiadanie jej w domu, jest niezwykle komfortowe i wygodne.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.