Skuteczne suplementy roślinne łagodzące dolegliwości układu trawiennego

Nie ma nic gorszego dla zdrowia i kondycji swojego układu trawiennego, niż pośpiech, stres, jedzenie w biegu i tłuste lub słodkie jedzenie w nadmiernych ilościach. Proces trawienia w takich warunkach to nie lada wyzwanie, do którego zmuszony jest ludzki organizm.

Jest to najkrótsza droga do tego, by szybko doczekać się niepożądanych objawów ze strony układu pokarmowego.

Z powodu wielu żywieniowych błędów pojawiają się one i stopniowo nasilają. Liczy się tutaj zdecydowana reakcja osoby obarczonej tym problemem w postaci zastosowania suplementów stworzonych na bazie roślinnych składników. Rynek oferuje bardzo zróżnicowaną ofertę tego rodzaju preparatów, dlatego z pewnością nie będzie problemu z wyborem najlepszego dla siebie.

Niestrawność, a wątroba

Wątroba to ważny organ w całym organizmie. Jej zadaniem jest przede wszystkim neutralizowanie zebranych w ludzkim ciele toksyn i dostarczonych najczęściej właśnie z pożywieniem. Wątroba dba również o rozkładanie ciężkostrawnych potraw, w których prym wiedzie tłuszcz. Jeżeli pije się dużo alkoholu i kawy, właśnie ten narząd musi się z tym uporać.

Kiedy pojawiają się pierwsze dolegliwości, najczęściej bólowe w okolicy wątroby, wtedy warto pomyśleć o suplementacji preparatami bogatymi w ostropest plamisty. Roślina ta zapobiega niszczeniu komórek znajdujących się w wątrobie.

Jeżeli objawy nie ustępują bądź akurat tego dnia spożyło się ciężkostrawne danie, warto zastanowić się nad skutecznym działaniem soku z karczocha. Zawarte w nim substancje odpowiadają za rozkurcze pęcherzyka żółciowego, co usprawnia jego pracę. W wspomniany soku znajduje się również duża ilość cynaryny odpowiedzialnej za regulowanie poziomu cholesterolu we krwi oraz trójglicerydów.

Natomiast kiedy istnieje duże prawdopodobieństwo gromadzenia się w organizmie sporej ilości tłuszczów, konieczne jest zastosowanie suplementów z dodatkiem korzenia cykorii efektywnie wspomagającego trawienie.

A co z żołądkiem?

Ból żołądka to nic przyjemnego. Kiedy pojawia się niestrawność, najlepiej będzie sięgnąć po krople żołądkowe z wyciągiem z dziurawca bądź właśnie po herbatkę z tego zioła. W kroplach znajduje się jeszcze ekstrakt z mięty pieprzowej oraz wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Są to elementy świetnie usprawniające proces produkcji dodatkowych soków żołądkowych. Jeżeli natomiast występuje nadkwaśność, wtedy dobrze będzie skorzystać z pomocy zmielonych nasion lnu.

Skuteczne suplementy roślinne łagodzące dolegliwości układu trawiennego

Zawarte w nich substancje śluzowe rewelacyjnie osłaniają ściany żołądka i chronią je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jeżeli natomiast pojawią się wrzody, dobrze będzie zaczerpnąć nieco z soku aloesowego. Leczy on bowiem zakażenia bakteryjne na drodze całego przewodu pokarmowego.

Oczyszczanie jelit

Kiedy pojawiają się wzdęcia i gazy, a nawet biegunki na przemian z zaparciami, jest to wyraźna oznaka problemów z jelitami. Kiedy to tego dochodzi migrena i chroniczne zmęczenie, trzeba jak najszybciej zareagować, ponieważ jelita mogą być w złym stanie i wymagać pomocy z naszej strony.

Towarzyszący temu wszystkiemu ból jedynie potwierdza konieczność szybkiej reakcji. Najlepiej będzie wtedy skorzystać z dostępnych suplementów diety pochodzenia roślinnego. Wiele z nich opiera swoją recepturę np. na owocach liściokwiatu garbnikowego, który wspiera jelita w walce z zaparciami.

Innym składnikiem takich środków jest migdałecznik chebułowiec poprawiający perystaltykę jelit. Każdy taki składnik to naturalne źródło zdrowia całego układu trawiennego.