Szkolenie integracyjne dla firmy - jak sprawić, by było skuteczne?

Każdy manager z doświadczeniem wie, że synergia zgranego zespołu to wartość, która wpływa na sukces firmy. Dobre zespoły nie tworzą się spontanicznie – teambuilding to sztuka, którą należy praktykować pod okiem instruktorów, aby dojść do perfekcji.
Jak zorganizować wyjazd integracyjny, który zwiększy produktywność firmy? Oto kilka wskazówek.

Inwestuj w komfort

Główną emocją, którą pracownicy powinny wynieść ze szkolenia, jest inspiracja, nie zniechęcenie. Dlatego bardzo ważne jest, by po podjęciu wyzwania, jakim jest opuszczenie własnej strefy komfortu psychicznego, mogli odprężyć się i przegrupować w warunkach fizycznego komfortu.

Wybranie wysokiej jakości obiektu jako miejsca szkolenia będzie tu kluczowe. Warszawskie firmy mają łatwiej – mniej niż pół godziny od centrum stolicy położony jest Hotel Lamberton, specjalizujący się w zapewnianiu przestrzeni na wydarzenia tego rodzaju.

Wyjście ze strefy komfortu

Szkolenia, z których uczestnicy wynoszą wiele dla siebie, a nawet dokonują przełomów myślowych, to te, podczas których instruktorom udaje się ich wyrwać z dotychczasowej strefy komfortu. Rozmaite wyzwania i aktywności, wymagające sprytu, odwagi i siły przebicia, prowadzą członków zespołu od tego, co znane, na niezbadany teren.

To proces nieodzowny dla wszelkiej kreatywności. Ale członkowie twojego zespołu z większym zapałem przystąpią do realizacji zadań przewidzianych na kolejny dzień, jeśli zapewni się im możliwość odpoczynku w eleganckiej, nowoczesnej przestrzeni i korzystania ze wszelkich udogodnień.

Wspomniany już Hotel Lamberton zapewnia dostęp do telewizorów i Wi-fi w każdym pokoju. Postąpisz mądrze, nie zamieniając szkolenia w obóz przygotowawczy Navy Seals. Równowaga psychofizyczna pozwoli Twoim pracownikom rozwinąć skrzydła.

Aktywności na świeżym powietrzu

Odpowiednio wyposażone sale konferencyjne są podstawą udanego przeprowadzenia zadań szkoleniowych, które odbywają się w budynku. Jeśli skorzystasz z usług Hotelu Lamberton, nie masz się o co martwić – dowolna z 11 dostępnych tam sal konferencyjnych zostanie dostosowana do Twoich potrzeb.

Nie zapomnij jednak o możliwościach, jakie rodzi organizacja szkolenia na terenie podmiejskim. To nie tylko spacery po ogrodzie, podczas których członkowie Twojego teamu będą zacieśniać więzy. To także okazja, by stworzyć dla nich szereg gier zespołowych w terenie i zachęcić do udziału w tradycyjnych sportach, jak koszykówka czy piłka ręczna, które doskonale wzmacniają najbardziej pożądane w firmie umiejętności.