Na co zwrócić uwagę, wybierając blaty do stołów z laminatu HPL?

Wybierając nowe blaty do stołów z laminatu HPL w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich grubość, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Na pierwszy rzut oka masywne blaty o grubości powyżej 4 cm prezentują się bardzo solidnie, ale tak naprawdę nie są one twardsze od popularnych modeli 2,8 cm.

Powierzchnia blatu ma znaczenie

Bardzo ważną rolę odgrywa także sama powierzchnia blatu, która często jest pomijana. W kuchniach najlepiej sprawdzą się oczywiście matowe blaty do stołów z laminatu HPL. Spowodowane jest to oczywiście tym, że nie widać na nich zarysowań i nieprzyjemnych odcisków palców.

W restauracjach i wielu innych salonach gastronomicznych doskonale sprawdzą się także gładkie blaty. Jak łatwo się domyśleć spowodowane jest to oczywiście tym, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. W barach i knajpach bardzo trudno jest utrzymać porządek, dlatego też warto postawić na wytrzymałe materiały, które można bardzo szybko wytrzeć.

Moda na porowate powierzchnie

W dzisiejszych czasach jest bardzo duży boom na porowate powierzchnie blatu, które cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim w hotelach. Spowodowane jest to między innymi tym, że blaty tego typu doskonale imitują naturalne drewno i różnorodne kamienie. Blaty mogą mieć walory nie tylko funkcjonalne, ale również dekoracyjne.

Przy zakupie nowych blatów do stołów z laminatu HPL warto poważnie zastanowić się nad tym, jaki kolor ma posiadać laminat. W ostatnim sezonie najmodniejsze są laminaty w kolorze jasnego drewna. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które chcą stworzyć lokal w stylu skandynawskim albo prowansalskim. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że jasne kolory optycznie powiększają blat, a ciemniejsze pomniejszają go i zsuwają na dalszy plan.

Głębokość blatu

Inwestując w blaty do stołów z laminatu HPL warto także poważnie zastanowić się nad ich głębokością. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiedni blat, powinny skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego projektanta.

Bardzo ważnym aspektem nowoczesnych blatów z laminatu jest także ich wykończenie. Warto postawić na takie blaty, w których to wszystkie krawędzie zostały pokryte specjalną powłoką ochronną.

Blaty do stołów z laminatu HPL znaleźć można w ofercie sklepu Demico.pl