Gdzie wykonać zabieg zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek to zabieg, który pomoże raz na zawsze uporać się z problemem brzydkich pajączków na twarzy czy nogach. Jest bezbolesny i bezpieczny dla zdrowia, ma doskonałą skuteczność i usuwa nawet duże, brzydkie zmiany. Na czym polega laserowane usuwanie pajączków i gdzie poddać się temu zabiegowi?

Przyczyny pajączków na skórze

Pajączki to jeden z najpopularniejszych problemów dermatologicznych. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, występuje u osób w różnym wieku. Zaczerwienione plamy pojawiają się zwykle na twarzy, ale mogą obejmować również kończyny – zarówno górne, jak i dolne.
Co powoduje pajączki? Pajączki to nic innego jak pęknięte naczynka krwionośne. Kiedy pękają, następuje mikro wylew krwi, a na skórze pojawia się brzydka czerwona plama. Problem z czasem się nasila, a skóra pokrywa się coraz większymi zmianami skórnymi. Pękanie naczynek mogą wywoływać zaburzenia hormonalne albo problemy dotyczące funkcjonowanie układu krwionośnego. Czasami o pękaniu naczynek decydują czynniki genetyczne.

Zamykanie naczynek – sposób na usunięcie pajączków

Jak usunąć ze skóry brzydkie pajączki? O ile kosmetyki mogą być pomocne w pielęgnacji skóry z naczynkami, o tyle nie pomogą w ich trwałym usunięciu. Żeby pozbyć się naczynek, najlepiej wykonać laserowy zabieg zamykania naczynek.
Podczas terapii laserem zamknięte zostają pęknięte naczynka. W efekcie te odzyskują prawidłową funkcję, a krew przestaje się z nich wydostawać. Twarz odzyskuje ładny, zdrowy wygląd – staje się gładka, zdrowa i łada. Zamykanie naczynek metodą laserową jest całkowicie bezbolesne. Wykonuje się je w większości gabinetów kosmetycznych.

Kto może zgłosić się na zamykanie naczynek?

Zamykanie naczynek to zabieg adresowany do każdej osoby, która zmaga się z problemem pajączków. Można wykonać go nie tylko na twarzy, ale też na kończyny. Trwa krótko, a ma bardzo dobrą skuteczność. W przypadku niewielkich zmian wystarczy jedna wizyta u kosmetyczki, jeśli zmiany pokrywają duże partie skóry – możliwe, że trzeba go będzie powtórzyć.
Jedynym przeciwwskazaniem to laserowanie zamykania naczynek są ciąża, karmienie piersią albo choroby przewlekłe. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem i zapytać o możliwość laserowego usuwania pajączków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki