Zespół parkowo-pałacowy w Żaganiu to cenny zabytek, obok którego nie można przejść obojętnie. To właśnie ta rezydencja jest jednym z ważniejszych punków w programie wycieczki dla tych turystów, dla których Żagań jest miejscem ważnym zarówno ze względu na historię, jak i piękno architektury. Co warto wiedzieć na temat tego zabytku?
Zespół parkowo-pałacowy, którym przyciąga turystów Żagań, to interesujący przykład barokowej architektury. Ciekawa rezydencja, która powstała w miejscu średniowiecznego zamku, otoczona jest parkiem krajobrazowym – idealnym miejscem dla każdego miłośnika wypoczynku i rekreacji. Wypoczynek na jego terenie to miła niespodzianka dla tych, którzy w czasie wycieczki śladami historii chcą spędzić nieco czasu na łonie natury, ciesząc się pięknymi widokami. A co warto wiedzieć na temat pałacu, uznawanego za jeden z najcenniejszych zabytków na terenie województwa lubuskiego?
W swej obecnej formie pałac w Żaganiu jest ciekawym przykładem magnackiej rezydencji z XVII wieku. Inicjatorem jego budowy był Albrecht von Wallenstein – dawny pan księstwa żagańskiego. To dzięki niemu w 1628 roku rozpoczęto prace związane z budową pałacu, który – mimo późniejszych modernizacji – do dziś zachwyca swą barokową formą. Piękne otoczenie sprawia, że pałac ten jest ważną atrakcją turystyczną i miejscem, dzięki któremu Żagań stał się ważnym punktem w programie niejednej wycieczki po terenie województwa lubelskiego.

www.czarodziejskieliny.pl