Dlaczego doczepki clip in? Coraz więcej kobiet decyduje się na włosy clip in. Dzieje się tak dlatego, że jest to najbezpieczniejsza i najbardziej prosta metoda przedłużania i zagęszczania naturalnych kobiecych włosów. Dzięki tego typu metodzie doczepiania włosów, kobieta może wyczarować fryzurę, której normalnie by nie zrobiła z powodu niewystarczającej ilości swoich własnych włosów. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie naturalnych doczepek. Na rynku są dostępne włosy kobiet różnych ras i narodowości, ale dla Europejek najbardziej odpowiednim wyborem będą europejskie włosy clip in, gdyż ich kolor i struktura najlepiej będzie odpowiadała ich naturalnym włosom.

Jak wybrać odpowiednie włosy?

Decydując się na kupno doczepek, zależy nam aby dawały one jak najbardziej naturalny efekt. Większość kobiet oczekuje, że otoczenie nie zauważy doczepek. Jak zatem dobrać kolor i strukturę doczepek, tak aby jak najmniej różniły się od naszych naturalnych włosów? Na szczęście w hurtowniach stacjonarnych i internetowych istnieje spory wybór różnorodnych rodzajów włosów. Jeżeli mamy naturalnie proste włosy, wybierzmy włosy clip in, które również będą proste i odcieniem najbardziej zbliżone do koloru naszych włosów. Kręconowłose będą musiały znaleźć takie doczepki, których skręt będzie zbliżony do ich naturalnego skrętu. Na szczęście europejskie włosy clip in dostępne są w najprzeróżniejszych kolorach i strukturach, dlatego każda kobieta bez trudu zakupi wymarzone doczepki. Włosy Europejek to świetne rozwiązanie, jeżeli mamy cienkie włosy, gdyż ponad połowa mieszkanek Starego Kontynentu właśnie takie posiada. Wśród włosów Afrykanek mogłybyśmy mieć już trudność z odnalezieniem doczepek o odpowiedniej dla nas grubości włosa.

Od czego zacząć doczepiając włosy?

Przed przystąpieniem do doczepiania włosów metodą clip in, nie trzeba wykonywać żadnych złożonych czynności pielęgnacyjnych. Ważne jest jednak, aby włosy były wcześniej umyte i suche. Nie jest koniecznie używanie jakiegoś specjalnego szamponu czy odżywki silnie odżywiającej. Po prostu umyjmy włosy tak jak robimy to zazwyczaj. Po wysuszeniu bądź naturalnym wyschnięciu włosów, wetrzyjmy w nie dwie krople olejku, który zapobiegnie puszeniu się włosów. Można także zabezpieczyć końcówki odrobiną silikonowego serum. Tego kroku nie powinny pomijać zwłaszcza te kobiety, które posiadają włosy o rozdwajających się, zniszczonych końcówkach. Kolejny etap to dokładne i staranne wyszczotkowanie naszych włosów. Jeżeli jednak posiadamy włosy kręcone, przeczeszmy włosy grzebieniem. Splątane pasma źle bowiem komponowałyby się z doczepkami.

Zakładanie doczepek

Włosy clip in od http://remy-hair.pl/wlosy-clip-in/ są bardzo proste w użytkowaniu, ale nie oznacza to, że od razu każda kobieta będzie wiedziała jak przystąpić do ich doczepiania. W pierwszej kolejności należy wykonać przedziałek w miejscu, w którym chcemy dopiąć pasmo włosów. Jeżeli chcemy, aby zyskały na długości, pamiętajmy aby zrobić to odpowiednio nisko. Następnie, w miejscu przedziałka zaplatamy dwa warkoczyki dobierane i związujemy je cieniutką gumeczką. Taśmę z doczepianymi włosami wpinamy w warkoczyk. Jest to bardzo łatwy i wygodny sposób, dzięki któremu nasze europejskie włosy doczepiane staną się ozdobą naszej głowy, a my będziemy miały większe pole do popisu, jeśli chodzi o wybór fryzur.

Co zrobić, jeśli nie radzimy sobie same z doczepianiem włosów?

Chociaż doczepianie włosów metodą clip in nie jest ani metodą inwazyjną ani zbyt trudną, to jednak niektóre kobiety mogą mieć z nią problem. Nie każda z nas ma bowiem wrodzony talent do robienia fryzur. Podobnie rzecz ma się z doczepianiem włosów. Jeżeli zatem zakupiłyśmy doczepki i zależy nam na osiągnięciu wymarzonego przez nas efektu, ale same nie do końca radzimy sobie z doczepianiem włosów, poprośmy o pomoc zaufaną przyjaciółkę bądź fryzjera. Jeżeli chcemy poprosić o pomoc profesjonalistę, możemy to zrobić nawet podczas rutynowej wizyty z powodu podcinania końcówek. Fryzjer pomoże nam tak doczepić włosy, abyśmy nie musiały się martwić, że jakiś kosmyk się nam wymknie. Nie musimy się również obawiać, że zawracamy mu głowę albo że nas wyśmieje. Zaletą wizyty u fryzjera jest również to, że może on nam wyjaśnić w jaki sposób doczepiać włosy metodą clip in, dzięki czemu następnym razem poradzimy sobie z tym już same.