Obecnie trudno wyobrazić sobie nowoczesny salon bez ramek do zdjęć. Bardzo popularne są ramki passe partout, które w tym sezonie są absolutnym must have. Jeszcze do niedawna na ścianach raczej królowały obrazy, które aktualnie zostały zdetronizowane przez ramki. To obowiązkowy element wyposażenia salonu dla osób, które preferują styl nowoczesny.

Ramki do nowoczesnego salonu – co wybrać?

Dostępnych jest wiele rodzajów ramek, które wykonane są z różnych materiałów. Ramki drewniane są ponadczasowe i nigdy nie wychodzą z mody. Doskonale wpisują się jako element wyposażenia nowoczesnego salonu. Dodają pomieszczeniu przytulnego charakteru, a w zestawieniu z surowym stylem stanowią ciekawy kontrast. Do nowoczesnego salonu pasują również ramki aluminiowe. Są proste, stylowe i niewątpliwie w dobrym guście. Można także zdecydować się na ramki ozdobne. One najczęściej mają najbardziej finezyjne kształty i motywy. Mogą być bogato zdobione koralikami, a nawet materiałem. Tutaj można także postawić na ramki ze szkła, które są dodatkowo ręcznie zdobione. Są to naprawdę ciekawe i fajne ramki. Passe partout są także dobrym wyborem. Tutaj również rama będzie świetnie wyeksponowana i doskonale sprawdzi się w salonie.

Na jaki kształt ramek postawić?

Ramki mogą być zarówno prostokątne, kwadratowe, okrągłe, jak i owalne. Warto postawić także na nietypowe wzory i kształty. Ciekawym pomysłem będzie ramka bogato zdobiona i z ażurowym wykończeniem. Warto też postawić na ramkę z lusterek i kryształków, o bardzo dużej powierzchni. Do nowoczesnego salonu pasuje też ramka hang it, gdzie wiesza się zdjęcia na klamerkach. Klamerki są umieszczone na sznurkach. Foto ramka box, to zdjęcia umieszczone w wypukłej ramie, która przypomina pudełko. Warto także postawić na ramki passe partout, które można wykonać samemu z kartonu i ozdobić, choć wymaga to odrobiny precyzji i umiejętności. Zatem można łączyć różne kształty ramek, warto jednak zachować pewien umiar w kolorystyce i postawić na klasyczne kolory takie jak czarny, biały, a także ostatnio bardzo modny, czyli miętowy.

Cyfrowe ramki do zdjęć- postaw na nowoczesność

Do urządzonego w stylu nowoczesnym salonu pasują także cyfrowe ramki. Pozwalają one na wgranie zarówno zdjęć, jak i obrazków i puszczanie ich w formie slajdów. Samemu wybiera się nasycenie kolorystyczne, jak i szybkość pokazu. To ciekawy gadżet , który także warto umieścić w nowoczesnym pomieszczeniu. Jednak jeśli nie możemy sobie na to pozwolić ze względów finansowych, to dobrym wyborem będzie passe partout.

Jakich ramek nie wybierać?

Są ramki, które kojarzą się ze złym smakiem i gustem . Są to przeważnie ramki plastikowe, które często otrzymuje się jako pamiątkę z wycieczki. Mogą być to ramki kupione na wycieczkach górskich, albo podczas wakacji nad morzem. Przeważnie są niedbale wykończone i są przyozdobione np. figurką syrenki, czy muszelkami. Są one absolutnie passe i nie należy ich umieszczać nie tylko w salonie, ale też w żadnym innym pomieszczeniu , gdyż są po prostu w złym guście. Jeżeli nie mamy pomysłu, warto postawić na minimalizm i wybrać fajne ramki paspartu.

W ramkach nie tylko zdjęcia

Jeszcze do niedawna w ramkach znajdowały się tylko zdjęcia, które uwieczniały ważne chwile z życia. Obecnie do ramek wkładamy nie tylko fotografie, ale również plakaty i grafiki. W tym wypadku warto postawić na spójność motywów, by nie stworzyć zbyt dużego miszmaszu. Bardzo modne są też geometryczne wzory, które powinny komponować się z pokojem. Warto również postawić na motywacyjne hasła i interesujące cytaty. Ciekawym pomysłem może być także włożenie do ramek suszonych roślin. Do nowoczesnego salonu pasują także puste ramki, które można przywiesić na ścianę. Warto tutaj postawić na ciekawe tło i zawiesić je np. na kamieniu dekoracyjnym, albo tapecie z ornamentem. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Ramki można nie tylko wieszać tworząc różne kompozycję. Na całej ścianie warto powiesić różne rodzaje ramek, np. passe partout połączyć z ramkami szklanymi. W tym wypadku koniecznie trzeba postawić na jednolitą tematykę czy to plakatów, czy zdjęć, aby całość świetnie się komponowała. Można je także postawić. Świetnie sprawdzą się ramki passe parout na komodzie , wystarczy je tylko oprzeć o ścianę. Pasują także postawione na parapecie, doskonale wtedy dopełniają wnętrze i dodają mu charakteru. Ramki na zdjęcia można również postawić na podłodze, również oparte o ścianę. Tutaj należy postawić na większe modele, aby były one dobrze widoczne.