Mezoterapia igłowa jest dzisiaj bardzo często reklamowanym zabiegiem. Czy jednak rzeczywiście opłaca się ją wykonać? Jakie będziemy mieć efekty? Czy jest to w pełni bezpieczne? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdą Państwo w poniższym artykule.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć kilka słów o tym, co to w zasadzie jest ta mezoterapia iniekcyjna. Otóż zabieg ten składa się z dwóch zasadniczych etapów. Najpierw skóra jest bardzo dokładnie oczyszczana, następnie zaś wprowadzane są za pomocą drobnych wstrzyknięć do skóry właściwej substancje odżywcze. Warto dodać, że zabieg mezoterapii jest w zasadzie bezbolesny, trwa około półgodziny.

Zalety mezoterapii igłowej

Trzeba jeszcze wspomnieć, że mezoterapia igłowa jest zabiegiem polecanym przez bardzo dużą ilość kosmetologów i dermatologów. Dlaczego? Jakie są zalety i efekty tego zabiegu?

1) naturalność

Przede wszystkim warto podkreślić, że mezoterapia iniekcyjna nie jest zabiegiem „sztucznym”. Można ją porównać do wprowadzenia kremu do twarzy, jaki stosujemy codziennie od razu tam, gdzie powinien on zadziałać, czyli do skóry właściwej. W efekcie omijamy tym samym warstwę naskórka, która zaburza i upośledza wchłanianie się substancji odżywczych.

2) doskonale efekty widoczne szybko

Warto jeszcze wspomnieć, że zabieg mezoterapii igłowej daje bardzo szybko efekty. Twarz się rozjaśnia, bruzdy i zmarszczki wygładzają się, skóra staje się lepiej odżywiona i bardziej barwna. Co więcej – efekt ten widoczny jest w zasadzie już po pierwszym zabiegu. W tym momencie pojawia się zazwyczaj zasadnicze pytanie – to ile w zasadzie potrzeba tych zabiegów? Otóż średnio wykonuje się ich od 3 do 6.

3) krótki czas, bezbolesność

Warto dodać, że jest to jedyna metoda, która tak skutecznie redukuje zmarszczki a przy okazji nie powoduje pojawienia się efektu „twarzy barbie” ani nie wymaga też za wiele czasu. Wystarczy, że poświęcimy na zabieg mezoterapii 30 minut co kilka tygodniu a już będziemy się cieszyć piękną twarzą!

Lipoline – najlepszy gabinet medycyny estetycznej

Gdzie można wykonać zabieg mezoterapii? Otóż przeprowadzane są one w wielu przeróżnych gabinetach i klinikach medycyny estetycznej. Niemniej jednak nie warto wybierać pierwszego lepszego gabinetu. Mimo tego, że jest to zabieg prosty i bezpieczny, to jednak powinna go wykonywać wykwalifikowana i doświadczona osoba. Dlatego też warto wybrać się do gabinetu Lipoline https://lipoline.pl/mezoterapia-iniekcyjna/ – tam czeka na nas fachowa obsługa i szybki oraz efektywny zabieg mezoterapii igłowej!