W Polsce wycieczki do Islandii cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i to zarówno wśród młodszych, jak i nieco starszych turystów. Islandia jest piękna i w każdym zakątku można znaleźć coś fantastycznego. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które miejsca najbardziej się wyróżniają i co warto zwiedzić w pierwszej kolejności.

Latrabjarg

Latrabjarg jest najdalej wysuniętym na zachód miejscem w Europie i co najważniejsze jest to również największe legowisko ptactwa. Na nieziemskim klifie można spotkać tysiące różnorodnych ptaków, w tym niesamowite maskonury.

Przepiękne lodowce

Odwiedzając południową Islandię warto sprawdzić co ma do zaoferowania Lodowiec Vatnajokull, który słynie na całym świecie z tajemniczych jaskiń oraz jeziora Jokulsarlon po którym swobodnie dryfują setki błękitnych brył lodowych. Wycieczki na południe Islandii z https://logostour.pl/kraje/islandia to najlepszy wybór dla tych osób, które zawsze marzyły o tym, aby zmierzyć się z czołem lodowca.

Hveragerdi

Hveragerdi w całości pełen jest wyziewów, źródeł i gorących rzek, które są idealnym miejscem dla fotografów. Przy tak mroźnym klimacie warto wziąć kąpiel w basenach poukrywanych w górach. Warto wspomnieć także o tym, że Hveragerdi jest ulubionym miejscem Islandczyków do spędzania wolnego czasu. Jest to również ulubione miejsce dla pasterzy, dlatego też można spotkać tutaj setki owiec wygrzewających się na pastwiskach.

Wodospad Hengifoss

Hengifoss to 3-ci co do wielkości wodospad w Islandii, który kusi możliwością zdobycia nie tylko doświadczonych, ale również początkujących odkrywców. Droga do tego magicznego wodospadu jest na średnim poziomie trudności i sprawnej osobie zajmuje około 45 minut. W czasie podróży warto zatrzymać się na chwile, aby sfotografować Litlanesfossa, czyli bazaltowe kolumny mniejszego brata Hengifossa. Osoby, które uwielbiają trekking przy pięknej pogodzie koniecznie muszą tutaj się dostać.

Seljavallalaug

Basen Seljavallalaug zaliczany jest do pierwszej dziesiątki najlepszych na świecie, dlatego też koniecznie trzeba go zwiedzić. Seljavallalaug to najstarszy basen geotermalny w Islandii jednak nie jest wcale tak łatwo go odkryć.