Fryzura dobrana do kształtu twarzy to podstawa
fot. Pixabay.com

Fryzura pełni bardzo ważną rolę w tym, jak wyglądamy i jak się ze sobą czujemy. Nic więc dziwnego, że przywiązujemy do niej tak dużą wagę. Jak więc dobrać idealną dla siebie fryzurę? Jak sprawić, aby włosy ukryły niedoskonałości twarzy i wyeksponowały jej walory?

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/wlosy-a-ksztalt-twarzy/

Jaki kształt może mieć Twoja twarz?

Jeśli zastanawiamy się nad zmianą fryzury, bierzemy pod uwagę kilka czynników. Decydując się na farbowanie, kolor najczęściej dopasowujemy do karnacji lub koloru oczu. W przypadku rodzaju fryzury, pod uwagę powinniśmy wziąć to, jaki kształt ma nasza twarz. Wyróżniamy więc:

  • twarz okrągłą – z niskim czołem i okrągłymi policzkami, nieco pucołowatą,
  • twarz kwadratową – o kanciastych rysach, z wyraźnie zaznaczoną linią szczęki,
  • twarz pociągła – o wydłużonym kształcie i szerokim czole,
  • twarz w kształcie serca – z szerokimi kośćmi policzkowymi i spiczastą brodą,
  • twarz owalna – z delikatnie zaznaczoną brodą, idealnie osadzonym czołem i smukłymi policzkami.

Fryzura dobrana do kształtu twarzy – pierwsze kroki

Aby sprawdzić, jaki rodzaj twarzy mamy, możemy wykonać kilka kroków. Po pierwsze linijką zmierzymy szerokość twarzy na wysokości kości policzkowych. Następnie sprawdzamy, jaką szerokość ma nasza szczęka w najszerszym punkcie. Podobnie należy sprawdzić, jaka jest szerokość między brwiami a krawędzią włosów, a ostatecznie mierzymy długość twarzy od podbródka do linii włosów. Linie można wyrysować i połączyć ze sobą na kartce papieru. Uzyskany kształt podpowie nam, jakie rodzaju twarzą się wyróżniamy.

Jak już mamy tę wiedzę, warto zaznajomić się z rodzajem fryzur, które mogą nam pasować. I tak osoby o twarzy owalnej mogą w zasadzie nosić każdy rodzaj fryzury, w każdym będzie im do twarzy. W przypadku osób o twarzy okrągłej warto postawić na fryzury typu bob lub pixie. Można również zdecydować się na długie włosy i upinać je w koki i fale. Kręcone włosy w postaci fal lub loków powinny rozważyć osoby o podłużnej twarzy. Czoło w ich przypadku może być osłonięte grzywką. Włosy długie i półdługie, cieniowane po całej długości to typ fryzury odpowiedni dla właścicielek twarzy w kształcie serca.

Zobacz też: http://vivetargi.pl/jak-stworzyc-perfekcyjna-liste-zakupow/