Jak radzić sobie z łysieniem?

Problem łysienia dotyka wiele osób bez względu na wiek oraz płeć. Jak się jednak okazuje, zdecydowania większość z nich myli pojęcie łysienia z klasycznym wypadaniem włosów. Jak zatem odróżnić wypadanie włosów od łysienia i jak sobie z tym radzić?

Czym jest wypadanie włosów i jak sobie z nim radzić?

Wypadanie włosów jest czymś absolutnie normalnym. Wynika to z faktu, że nasze włosy posiadają swój naturalny cykl życia, w związku z czym w momencie, kiedy ten cykl dobiega końca włosy wypadają, aby na ich miejscu mogły pojawić się nowe. Zdrowy człowiek dziennie może stracić nawet do 150 włosów i nie jest to powód do niepokoju.

Istnieją jednak i takie miesiące, kiedy włosów tracimy zdecydowanie więcej niż miało to miejsce dotychczas. Może być to spowodowane stresem, stosowaniem antybiotyków, jak i wieloma innymi czynnikami.

Kiedy zauważamy, że nasze włosy nadmiernie wypadają, powinniśmy niezwłocznie udać się do dermatologa. Zaleci on nam wykonanie badań krwi, z których będzie można wywnioskować, co mogło się do tego przyczynić i następnie podjąć kroki w kierunku walki z problemem.

Czym jest łysienie i jak sobie z nim radzić?

Łysienie stanowi już poważny problem, który utrudnia wielu osobom życie i przyczynia się do wielu problemów o podłożu psychologicznym. W przypadku łysienia, w miejscu wypadania włosów nie odrastają nowe, co może w konsekwencji doprowadzić do ich całkowitej utraty.

Jak się jednak okazuje, medycyna wciąż idzie do przodu i znalazła rozwiązanie tego problemu

Mezoterapia igłowa włosy jest jedną z desek ratunku, dzięki którym wiele osób może pozbyć się uciążliwego problemu. Polega ona na tym, że za sprawą nakłuwania skóry głowy, wprowadza się w nią odpowiednie preparaty, których celem jest pobudzenie cebulek do produkcji włosów. Mezoterapia igłowa włosy zjednała sobie ogromną rzeszę fanów, którzy po jej zastosowaniu odzyskali wiarę w siebie i przestali wstydzić się swojego wyglądu.

Mezoterapia na włosy jest wykonywana w klinikach medycyny estetycznej. Zabieg ten należy wykonać kilkukrotnie, aby osiągnąć zadowalający rezultat. Mezoterapia na włosy nie należy do najtańszych zabiegów, ale jej efekty są tego warte.

Jeżeli zależy nam na zabiegu nieinwazyjnym, to zabieg w którym wykorzystuje się komórki macierzyste włosy będzie dla nas świetnym rozwiązaniem. Wykonuje się go jednokrotnie, na miejsca łysiejące nakłada się komórki macierzyste włosy i za ich sprawą utracone włosy zaczynają odrastać.