kostiumograf

Praca kostiumologa nie jest popularnym zajęciem. Może się okazać, że jest to jednak praca dla Ciebie! Jest to praca połączona z pasją dotyczącą mody i projektowania ubrań, a pracą na planie filmowym czy serialowym. Czym dokładnie zajmuje się kostiumolog? Jak wygląda codzienna praca takiej osoby w rzeczywistości? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-kostiumologa/ 

Czym dokładnie zajmuje się kostiumolog?

Do zadań osoby na takim stanowisku należy tworzenie akcesoriów oraz ubrań, które wykorzystywane są w filmach, serialach lub spektaklach teatralnych. Bardzo często wiąże się to z wielogodzinnym szukaniem informacji na temat tego, jak wyglądały ubrania w przeszłości, z jakich materiałów były szyte oraz w jaki sposób je tworzono. Dodatkowo w takim zawodzie wykorzystujemy kreatywność, która będzie idealna przetworzenie kostiumów futurystycznych do produkcji science-fiction. Czasami też zdarza nam się projektować do ekranizacji, który został opisany w książce. 

Kostiumolog musi być nie tylko kreatywny, ale też dobry w komunikacji z innymi. Powinien posiadać wiedzę dotyczącą historii, ponieważ dzięki temu będzie w stanie zaprojektować kostium, który idealnie odwzorowuje daną epokę. Wszystko zależy też od tego przy jakich produkcjach będzie pracować. Zdecydowanie łatwiej jest projektować kostiumy do produkcji odbywających się w w czasach współczesnych. O wiele trudniej jest stworzyć jest suknie barokowe lub wymyślić koncert stroju dla postaci fantastycznej. Jest to więc praca dla bardzo kreatywnych osób.

Jak wygląda praca kostiumologa w rzeczywistości?

Produkcja o wysokim budżecie, kostiumologii utworzą koncepty oraz pomysły kostiumów, a sam etap projektowania przypada komu innemu. W mniejszych produkcjach kostium na lody zajmują się zarówno tworzeniem jak i wymyślaniem części garderoby. Praca kostiumologa z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Życie na planie, poznawanie aktorów oraz reżyserów jest codziennością, która dla wielu osób mogłaby wydawać się spełnieniem marzeń. Praca w takiej branży jest jednak wymagająca oraz wymaga elastyczności i odporności na stres.

Zobacz też: http://vivetargi.pl/jak-wyglada-praca-inspektora-ruchu-drogowego/