Ekologiczny disel dzięki tankowaniu AdBlue

Oczyścisz spaliny z disla poprzez tankowanie AdBlue z dystrybutora na każdej stacji paliw. To bardzo duże udogodnienie i ratunek dla Twojego samochodu z silnikiem na ropę. Wiadomo, że gdy nie masz w pojemniku AdBlue, pomimo iż bak będzie pełny paliwa, auto nie ruszy. Dlatego tankując paliwo, zatankujesz od razu AdBlue.

Zamiast kanistra- dystrybutor AdBlue

Już nie musisz kupować AdBlue w kanistrach i wozić ich wszędzie ze sobą. Teraz możesz podjechać na stację benzynową i napełnić bak mocznikiem bezpośrednio z dystrybutora. To bardzo ułatwia podróżowanie. Masz więcej miejsca w bagażniku na bagaże oraz masz łatwiejsze tankowanie za pomocą wygodnego uchwytu wlewowego (pistoletu).

Nie rozchlapiesz płynu na odzież, ani na podłogę, więc nie masz żadnych strat. Ubranie będzie teraz zawsze czyste, a każdy mililitr płynu zostanie wykorzystany podczas jazdy, a nie wsiąknięty w kostkę brukową. Nalewasz mocznik do pełna i cieszysz się bezawaryjną jazdą.

Czy dystrybutory AdBlue są także dla osobówek?

Każdy samochód z silnikiem disla, który ma wmontowany dodatkowy bak na AdfBlue, czyli także samochód osobowy, ma prawo korzystać z takich dystrybutorów. Wyjście naprzeciw wszystkim klientom to bardzo dobre rozwiązanie na polskich drogach. Niemniej w dalszym ciągu można nabyć AdBlue w kanistrach, zwykle 10 litrowych. Warto taki mieć w zapasie, na wszelki wypadek.

Po co mi AdBlue?

Jeżdżenie po drogach autami z silnikami disla powodowało emisję dużej ilości zanieczyszczeń w atmosferę. Najbardziej było to widoczne, gdy z niesprawnym dieslem samochód ruszał. Wówczas gaźnik robił zanim „zasłonę dymną”, tak bardzo mu ten silnik kopcił. Obecnie każdy nowy samochód jest wyposażony w system AdBlue dystrybutor, by pojazd spełniał normy emisji spalin klasy 5.

Płyn ten oczyszcza spaliny, dzięki czemu już żaden dym z rury wydechowej disla nie wyleci. Pamiętaj tylko, by nie zamieniać tego płynu z innym (o innej nazwie), gdyż wywoła to awarię układów oczyszczania spalin. Szkoda byłoby wydawać pieniądze na naprawę zniszczonego układu, skoro można tego uniknąć.