Samochody marki Opel

0
1432

Opel to światowej sławy niemiecka firma produkująca samochody. Jej historia rozpoczęła się w 1982 roku, kiedy założyciel firmy, Adam Opel, podjął się produkcji maszyn do szycia, a pierwszy samochód wyprodukowano pod daną marką w 1899 roku. Aktualnie firma należy do koncernu Groupe PSA. Siedziba firmy zlokalizowana jest w miejscowości Rüsselsheim nad Menem na terytorium Niemiec. Zakres nowoczesnych modeli danej firmy obejmuje samochody osobowe i lekkie pojazdy użytkowe. Na brytyjskim rynku motoryzacyjnym samochody marki Opel sprzedawane są pod marką Vauxhall.

Specyfikacje techniczne samochodów marki Opel

Obecnie Opel wykorzystuje wysokowydajne jednostki napędowe z niskich poziomach emisji CO2. Firma oferuje 3-cylindrowe i 4-cylindrowe rzędowe silniki wolnossące (zarówno Diesla, jak i benzynowe), jak i również turbodoładowane jednostki napędowe. Na przykład, nowoczesny sedan Vauxhall Insignia Grand Sport wyposażony jest w 1,5-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy osiągający moc 162 KM oraz maksymalny moment obrotowy rzędu 250 Nm. Z kolei niewielki samochód Opel Corsa oferowany jest w turbodoładowanym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 1,2 litra oraz mocy 98 KM. Producent zapewnił w swoich samochodach dostęp do licznych, zaawansowanych technologicznie systemów bezpieczeństwa. Wśród nich można wymienić system ostrzegania przed zderzeniem (Forward Collision Alert), asystent pasa ruchu (Lane Assist), alarm bocznego martwego pola (Side Blind Sport Alerts) oraz wiele innych. Dla klientów dostępne są także takie wysoce zaawansowane rozwiązania jak zapobiegające oślepianiu przednie reflektory typu LED i IntelliLux LED Matrix, kamera cofania oraz adaptacyjny tempomat. W trosce o pasażerów samochodu producent oferuje podgrzewanie przednich foteli, szyby czołowej oraz nawet kierownicy. Przednie siedzenia modelu Corsa 2019 posiadają funkcję masażu. Nowe lekkie samochody użytkowe Combo Cargo, Vivaro i Movano charakteryzują się wysoką ładownością oraz wydajnością paliwową, co sprawia, że są one niezastąpione w handlu. Z kolei model New Combo Life jest uniwersalnym samochodem rodzinnym, łączy komfort, przestronność i bezpieczeństwo. Jest on dostępny w wariancie 5-osobowym i 7-osobowym.

Czy szukasz miejsca, w którym możesz kupić części zamienne do samochodów marki Opel? Odwiedź nasz sklep internetowy Topczescizamienne.pl. Zaprezentowany jest u nas szeroki zakres piór wycieraczek szyby czołowej, filtrów paliwa oraz innych części dostępnych w przystępnych cenach. Sprawdź sam, że kupując części zamienne przez Internet możesz zaoszczędzić swoje pieniądze.