Malownicze Sudety kuszą nas swym pięknem i coraz lepszym zagospodarowaniem. Na tych turystów, którzy zamierzają spędzić wczasy na terenie Kotliny Jeleniogórskiej, czeka wiele letniskowych miejscowości. Są to ważne punkty turystyczne, z których można urządzać ciekawe wycieczki piesze po pobliskich górach. Jedną z nich są Borowice. Tu czeka na turystów wiele przyjemnych kwater, w których można znaleźć tanie noclegi. Kuszą też ciekawe atrakcje w najbliższej okolicy oraz możliwość spędzenia czasu w ciekawy sposób w samej miejscowości. Dlaczego Borowice są dobrym miejscem na wczasy?
Położenie w Dolinie Pięciu Potoków to wielki walor tej miejscowości. Dzięki temu zdobyła ona powodzenie wśród tych, dla których Sudety to przede wszystkim piesze wycieczki po pięknej okolicy. Wiadomo, że osada dająca początek dzisiejszej wsi powstała w połowie XVII wieku, a jej założycielami byli cieśle pochodzący z odległej Szwajcarii. Założona przez nich osada już na przełomie XVIII i XIX wieku zaczęła funkcjonować jako spora wieś pasterska, w której z czasem zaczęła się dynamicznie rozwijać turystyka. Dziś jest to jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych wsi letniskowych, jaką może się pochwalić Kotlina Jeleniogórska. Bliskość Jeleniej Góry oraz możliwość urządzenia niejednej ciekawej wycieczki w pobliskie Karkonosze są jej największym walorem.
Świetne zagospodarowanie oraz duże zainteresowanie wypoczynkiem w tym miejscu sprawiło, że turyści mogą tu znaleźć noclegi bez większych problemów. Sudety są jednym z tych regionów, w których coraz lepiej ma się agroturystyka, stąd też baza noclegowa na terenie tutejszych miejscowości staje się coraz bardziej ciekawa.

www.informacjanoclegowa.pl