Jest jednym z najpiękniejszych i najsłynniejszych kościołów, jakimi może się pochwalić Wrocław. Wycieczki po Starym Mieście często uwzględniają w swym programie wizytę przy tym kościele. Znajduje się on blisko rynku, przy którym znajdują się najważniejsze atrakcje turystyczne, zatem turystów w jego pobliżu nie brakuje.
Kościół św. Marii Magdaleny może się pochwalić długą historią, która zaczyna się w latach 20-tych XIII wieku. W XIV i XV wieku kościół rozbudowywano, dzięki czemu zyskał on obecną formę. Jego dzisiejszy wygląd jest jednak głównie efektem renowacji, którą przeprowadzono w latach 60-70. XX wieku. Ta prostokątna bazylika może się pochwalić trzema nawami oraz licznymi kaplicami bocznymi. Warto tu zwrócić uwagę na dwukondygnacyjną zakrystię, która przylega do prezbiterium, oraz na katedralną bibliotekę. Wnętrze tej świątyni kryje sporo niespodzianek, a miłośnicy sztuki sakralnej znajdą tu dla siebie wiele atrakcji. Jednym z najcenniejszych zabytków w tej katedrze jest rzeźba Madonny na księżycu, którą wykonano pod koniec XV wieku. Kościół ten może się również pochwalić wspaniałym portalem. Jest to romański portal, przeniesiony tu z opactwa Św. Wincentego na Ołbinie. Elementem, z którym kojarzony jest ten kościół, nie jest jednak romański portal. Dla wielu turystów kościół św. Marii Magdaleny to przede wszystkim słynny Mostek Pokutnic – miejsce, które zgodnie z legendą, jest miejscem wiecznej pokuty dla tych panien, które prowadziły zbyt lekkomyślne życie.
Wrocław to wspaniałe miasto, a jego atrakcje turystyczne mogą oczarować każdego. W tym gronie ważne miejsce zajmują budowle sakralne, którym w czasie wycieczki po mieście warto przyjrzeć się dokładniej.

www.wakacje-marzen.pl