Na terenie tak pięknej krainy, jaką jest Dolny Śląsk, wspaniałe atrakcje turystyczne czekają niemal na każdym kroku. W gronie tych miast, które mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałym celem wycieczki, znajdują się Ząbkowice Śląskie. Dlaczego warto odwiedzić to miasto? Jakimi atrakcjami może nas tu zauroczyć Dolny Śląsk?
Ząbkowice Śląskie to jeden z tych ośrodków miejskich, których popularność wynika m. in. z położenia w pobliżu Sudetów oraz ciekawej historii. Nie brak tu również ciekawych perełek dawnej architektury, obok których nie można przejść obojętnie. Jakie atrakcje turystyczne tego miasta zasługują na szczególne wyróżnienie?
Ząbkowice Śląskie znane są przede wszystkim z tak ciekawego zabytku, jakim jest Krzywa Wieża. To ona jest głównym celem niemal każdej wycieczki do tego miasta, w widok z jej szczytu dostarcza wielu mocnych wrażeń. Ten cenny zabytek jest zatem symbolem miasta i jedną z jego najważniejszych atrakcji. Warto jednak zwrócić uwagę i na te nieco mniej znane atrakcje turystyczne. Wszak Ząbkowice Śląskie mogą się pochwalić tak pięknym zabytkiem sztuki sakralnej, jakim jest gotycka świątynia św. Anny. Znajduje się ona w pobliżu słynnej wieży, a w jej XIV-wiecznym wnętrzu ujrzeć można wiele wspaniałych dzieł sztuki. Kościół ten ma się czym pochwalić, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują tu renesansowe epitafia – niezwykłe pamiątki, które przypominają o dawnych mieszkańcach miasta. Warto też zwrócić uwagę na renesansowy nagrobek księcia Karola z Podiebradów, który jest jednym z najpiękniejszych dzieł sztuki, jakimi mogą się pochwalić Ząbkowice Śląskie. Miasto to znane jest również z ciekawej Izby Pamiątek, w której prezentowane są przedmioty związane z życiem dawnych mieszkańców miasta.

www.dlaturysty.pl