XXI wiek oferuje nam wiele ciekawych rozwiązań – mówi się, że dziś pieniądze leżą na ziemi. Prawda jest natomiast nieco inna, teraz bowiem Internet to miejsce, w którym czekają na nas wszystkie materialne dobra, lecz po postacią…

Kryptowaluty – czym są?

Właśnie kryptowalut. Co to jest? Otóż definicji tu możemy znaleźć bardzo wiele. Oficjalnie jest to system księgowy, który przechowuje informacje o stanie posiadania w określonych jednostkach. Taki opis kryptowalut jest jednak zawiły i dość mało zrozumiały. Można zamiast tego nazwać kryptowalutę walutą wirtualną, jednak to także do końca nie oddaje jej istoty, ponieważ transakcje finansowe to jedynie część możliwości, jakie niosą ze sobą darmowe kryptowaluty.

Zalety kryptowalut

Jednak przede wszystkim trzeba wspomnieć o zaletach kryptowalut. Otóż powstały one całkowicie niezależnie od jakiejkolwiek instytucji finansowej, nie mają też żadnego nadzoru. Innymi słowy jest to idealny przykład działanie wolnego rynku. Na kryptowalutę nie wejdzie komornik, nie zostaną nałożone podatki, nie trzeba jej wykazywać!

Strona i forum KryptoPortal

Jak zatem widać – temat jest zdecydowanie wart tego, aby go poznać. Jednak w jaki sposób? Otóż najprościej jest zajrzeć na stronę https://www.kryptoportal.pl/. Tam znajdują się wiadomości, nowości, informacje o giełdach i ciekawe artykuły z radami. Oczywiście znajduje się także forum, dzięki któremu mamy możliwość wymienić się doświadczeniami z innymi internautami, zadać im pytania oraz uczyć się na ich zwycięstwach i błędach.