Metody zmywania kleju super glue

Klej super glue świetnie sprawdza się, kiedy potrzebujemy skleić prawie każdą powierzchnię. Dzięki temu wyjątkowemu preparatowi naprawimy stłuczony kubek, uszkodzony mebel, a nawet połączymy metalowe elementy. Sytuacja, w której przez chwilę nieuwagi czy nieostrożność potrąciliśmy pamiątkową ramkę na zdjęcia, nie jest już powodem do rozpaczy. Po prostu sięgamy po super glue i kawałek po kawałku łączymy uszkodzony przedmiot w całość. Nasze dziecko w ferworze zabawy uszkodziło swoją ulubioną zabawkę, na przykład metalowy samochodzik? Bez problemu dokleimy części, które zostały zerwane. Problem pojawia się, kiedy nawet najmniejsza odrobina kleju upadnie nam tam, gdzie nie było to zaplanowane. Niestety bardzo trudno usunąć takie plamy. Najgorsze co możemy zrobić to próba bezpośredniego ścierania rozlanego kleju. Zamiast tego lepiej skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które dają duże szanse powodzenia w oczyszczaniu powierzchni.
Czym zmyć super glue?
Użytkownicy polecają sobie różne metody.
Jedną z nich jest przetarcie zabrudzonej powierzchni zmywaczem do paznokci. Ponieważ klej dobrze zmywa się za pomocą preparatów zawierających aceton, zmywacz zwykle daje zadowalające efekty. Warto jednak zwrócić uwagę, czy zmywana powierzchnia nie jest wrażliwa na aceton i czy przy okazji oczyszczania jej nie zniszczymy. Dodatkowo pamiętajmy, że dobrze jest działać od razu. Łatwiej będzie wyczyścić świeżo rozlany klej niż zaschniętą jego warstwę. Po oczyszczeniu powierzchni z kleju należy umyć ją wodą z mydłem i oczyścić.
Mimo świetnych efektów, o jakich mówią osoby, które zmywały super glue zmywaczem, pojawiają się także głosy o nieskuteczności tej metody. Są osoby, które polecają zmywanie super glue olejem. Nałożoną na szmatkę niewielką ilością oleju należy czyścić zabrudzone miejsce.
W sprzedaży dostępne są też specjalne zmywacze do super glue. Są to specjalne preparaty opracowywane tak, aby usuwały warstwę niepotrzebnego kleju bez niszczenia czyszczonej powierzchni. Kiedy często używamy tego mocnego kleju, warto rozważyć zaopatrzenie się w taki specjalistyczny preparat.

www.geostrefa.pl