na co warto uważać po 30tce
fot. pexels.com

Nasz organizm z każdym dniem się starzeje oraz jego kondycja ulega zmianie. Nie ma się zatem co dziwić, iż po trzydziestce dopadają nas różne dolegliwości oraz zmiany, z którymi jest się nam ciężko pogodzić. Nie mniej, jednak warto unikać pewnych rzeczy, aby nie pogłębiać tych dolegliwości oraz kiepskiej kondycji, np.: metabolizmu. Zobacz na co warto uważać po 30-tce!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-ci-szkodzi-po-30-stce/

Czego unikać po 30-tce?

Z pewnością na większość używek! Niestety, ale palenie papierosów, alkohol oraz zła dieta nie są dobrymi czynnikami po 30-tce, gdyż nie tylko wypłukują one niezbędne i bardzo ważne w tym wieku dla nas minerały oraz witaminy, ale również szkodzą naszemu zdrowiu.

Alkohol odwadnia, a palenie papierosów nie tylko wpływa negatywnie na nasze zdrowie, ale również powoduje szybsze starzenie się organizmu. Wówczas nie tylko cera się starzeje, ale również i nasza kondycja organizmu.

Zła dieta to również czynnik, który wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Spożywanie jedzenia w biegu, niezdrowych przekąsek oraz nieprzestrzeganie zasad zdrowego żywienia może poskutkować otyłością oraz chorobami.

Zarywanie nocy, brak aktywności fizycznej, brak aktualnych badań

Te wszystkie czynniki również wpływają negatywnie na twoją kondycję w wieku trzydziestu lat. Zarywanie nocy może poskutkować wieloma chorobami, a sam brak snu nieodwracalnie uszkodzić komórki mózgowe. Mało tego, aby dojść do siebie organizm potrzebuje aż trzech pełnowymiarowych nocy na zregenerowanie się.

Brak aktywności fizycznej również nie sprzyja budowaniu zdrowej kondycji. Warto ćwiczyć po trzydziestce nie tylko dlatego, by utrzymać formę, ale również dlatego, że stopniowo zaczynają zanikać włókna mięśniowe, a więc mięśnie stają się mniej elastyczne i słabsze, a im są słabsze, tym nasz organizm wolniej radzi sobie z przemianą materii.

Bardzo ważne jest również regularne badanie się u specjalistów. Niektóre choroby wcześnie wykryte można o wiele szybciej wyleczyć, niż w późnym stadium.

Przeczytaj też: http://cinnabon.pl/dieta-3d-chili-o-co-chodzi/