włosy
fot.: pexels.com

Każda kobieta to zna: ranne wstawanie, pośpiech do pracy, a tu włosy odmawiają posłuszeństwa już przy tak prostej czynności, jak ich rozczesywanie. Niestety, nieumiejętne czesanie włosów może je połamać oraz zniszczyć ich strukturę. Jak temu zaradzić?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/sposoby-ulatwienie-rozczesania-ulozenia-wlosow/

Sposoby na łatwiejsze rozczesywanie włosów

To w jaki sposób rozczesuje się włosy, w dużej mierze zależy od ich ogólnego stanu. Przykładowo, włosy proste będzie znacznie prościej rozczesać, niż te kręcone. Niezależnie od tego jednak, każde włosy należy czesać delikatnie.

Aby przychodziło to łatwo, warto przed tym nałożyć na włosy odżywkę, która wygładzi ich strukturę. Dotyczy to w szczególności włosów o wysokoporowatej strukturze. Istotne jest również to, czym się rozczesuje włosy.

Przy szczotkowaniu włosów na sucho, zaleca się szczotki drewniane, wykonane z naturalnego włosia. Jeżeli chodzi natomiast o czesanie włosów mokrych, to zaleca się korzystanie przede wszystkim z grzebieni. Warto jednak zwrócić uwagę, czy nie są one wykonane z plastiku, bądź drewna.

Szczotkowanie na sucho vs na mokro

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który ze sposobów będzie lepszy. W przypadku rozczesywanie włosów na mokro, to warto zrobić to przed nałożeniem szamponu. Wówczas, skóra głowy zostanie dogłębnie oczyszczona ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Zalecane jest także rozczesywanie włosów po nałożeniu odżywki lub maski, gdyż dzięki temu produkty te dotrą do każdego miejsca na głowie.

Szczotkowanie włosów na sucho służy niestety tylko tym, które są proste lub delikatnie falowane. Jeżeli chodzi o korzyści płynące ze stosowania tej metody, to mówi się, że szczotkowanie włosów rano skutecznie pobudza krążenie w skórze głowy. Ponadto, czynność ta pobudza cebulki włosów do intensywniejszej pracy. Jest to także dobry sposób na pozbycie się znajdujących się we włosach zanieczyszczeń.

Przeczytaj też: http://vivetargi.pl/wplyw-aspiryny-na-wlosy/