dieta
fot. pixabay.com

Siłownie zdobywają coraz większą popularność. Widać to po ilości nowych placówek, które się otwierają. Coraz chętniej z nich korzystamy i coraz wiekszą mamy wiedzę na temat treningów. Zapominamy jednak często, że powinny one iść w parze z odpowiednim odżywianiem. Jak zatem dostosować dietę do treningu siłowego?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/dieta-a-silownia/

Trening na siłowni

Współczesne siłownie w niczym nie przypominają już dawnych małych pomieszczeń w piwnicach bloków z kilkoma sprzętami, z których korzystają najczęściej napakowani muskularni młodzi mężczyźni. Teraz wychodzą one na przeciw oczekiwaniom klientów i dbają o najwyższe standardy.  Zmieniła się również ich grupa docelowa. Kierują one swoja ofertę do szerszej rzeszy klientów w różnym wieku, o różnych potrzebach. Dostosowują do nich rodzaje sprzętu i treningów. Niemal każda z nich ma salę, w której prowadzone są dedykowane zajęcia dla kobiet czy mężczyzn, a niekiedy nawet dzieci. Grupa ćwiczy wówczas pod okiem doświadczonego trenera, często nad wybranymi partiami ciała lub z określonym celem. 

Treningi personalne

Dużą popularnością cieszą się również treningi personalne, a więc 1:1 z trenerem, który dostosowuje program zajęć ściśle do konkretnej osoby, jej celów, możliwości fizycznych, ograniczeń zdrowotnych. Mimo wyższej ceny coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na lepsze efekty, które daje. 

Oprócz spersonalizowanych zestawów ćwiczeń często otrzymujemy w pakiecie odpowiednio skomponowany jadłospis, uwzględniający nasze indywidualne potrzeby. Nie są to zwykłe diety odchudzające. Jeśli łączymy je z intensywnym, regularnym treningiem muszą zawierać określoną ilość białka, węglowodanów i tłuszczy. Tak skomponowana dieta będzie wspierała nas w osiągnięciu naszego celu, w zależności czy będzie to odchudzanie czy raczej rzeźbienie sylwetki i budowanie masy mięśniowej. Trzeba też zwrócić szczególną uwagę na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów, które są wypłukiwane przy intensywnym nawadnianiu podczas treningów. 

Przeczytaj też: http://vivetargi.pl/od-czego-zaczac-odchudzanie/