Najlepsze wcierki do skóry głowy - przegląd

Jeżeli wciąż ma się problemy z wypadającymi włosami lub po prostu ich wzrost jest zdecydowanie za wolny, warto pomyśleć o zastosowaniu wcierki do włosów. Takie preparaty dodają fryzurze blasku, pomagają w zregenerowaniu się włosów i ich odpowiednim nawilżeniu.

Wspierają także proces pozbywania się łupieżu lub nadmiernego przetłuszczania się włosów. Wcierki powstają na bazie naturalnych składników, wyróżnia je lekka konsystencja, a to wszystko w połączeniu z relaksującym masażem głowy przynosi niesamowite efekty. Dlatego tego rodzaju produkty cieszą się dużym powodzeniem. Warto również samemu przekonać się o ich ciekawych właściwościach.

Wcierki – czym są?

Wcierki to przede wszystkim produkty oparte na składnikach naturalnych, często ziołowych, które służą do systematycznej pielęgnacji skóry głowy oraz samych włosów. Wcierki pomagają skutecznie uregulować poziom sebum, by zredukować jego nadmierny poziom produkcji, a jednocześnie nawilżyć włosy.

Najlepsze wcierki do skóry głowy - przegląd

Wspomniane preparaty ułatwiają także rozwiązywanie problemu ze stanem zapalnym skóry, ponieważ łagodzą występujące objawy i podrażnienia. Natomiast sam masaż głowy sprawia, że pobudza się krążenie krwi, a odżywione cebulki wydają piękne i wzmocnione włosy.

Jak stosować wcierki?

Wcierka nie powinna zostać wtarta w całe włosy. Jej przeznaczenie to szczególnie skóra głowy, ewentualnie włosy u jej nasady. Zazwyczaj można spotkać się z produktami w formie buteleczki ze sprayem lub pompką. Niekiedy warto skorzystać z pomocy własnych palców w całym procesie aplikacji środka. Aby zobaczyć jak najszybsze rezultaty, należy stosować wcierkę zgodnie z instrukcją i zaleceniami i stosować ją regularnie. Aby zwiększyć skuteczność poszczególnych kuracji, warto pozostawić pewien odstęp czasu między jednym, a drugim cyklem zabiegów. Wcierka powinna zostać nałożona na głowę przed jej umyciem na mokre lub na suche włosy.

Propozycje wcierek do włosów

Pierwszą, o której z pewnością można już było usłyszeć, jest wcierka Jantar. Opiera ona swoją recepturę na wyciągu z bursztynu oraz licznych witaminach A, F, E oraz H. Wszystkie te składniki poprawiają stymulację wzrostu włosów i sprawiają, że podrażnienia na głowie przestają dokuczać. Co więcej, włosy odzyskują swój wcześniejszy blask i przestają odstraszać rozdwojonymi i zniszczonymi końcówkami.

Inną propozycję stanowi wcierka Vianek. Jej formuła przypomina delikatny tonik. Przede wszystkim pomaga ona ustabilizować pracę gruczołów łojowych, by nie dopuszczać do nadmiernego przesuszenia lub przetłuszczenia włosów. Włosy po tej wcierce są odświeżone i odrastają jako mocniejsze.

Kolejny preparat to serum łopianowe Elfa Pharm. Pomaga skutecznie przy nadmiernym wypadaniu włosów, a także ich zbyt powolnym wzroście. Skóra głowy przestaje swędzieć, ponieważ znikają dolegliwości w postaci łupieżu i swędzenia. Wszystkie substancje energizujące i odżywcze ułatwiają mocniejsze zakorzenienie się włosa, a po miesięcznej kuracji widać naprawdę interesujące rezultaty.

Ostatni produkt to wcierka Joana, która dzięki naturalnym składnikom wzmacnia włosy i sprawia, że wolniej się przetłuszczają. Najlepsze efekty uzyskuje się po miesiącu stosowania tego preparatu.