pakowanie

Nie ma chyba takiej osoby, która lubi pakować się na wyjazd. Zazwyczaj jest to czynność, którą odwlekamy w nieskończoność, aż w końcu nadejdzie chwila, że będziemy musieli to zrobić. Wynika to z faktu, że nie tylko jest to czynność czasochłonna, ale również stresująca, bo nie wiemy dokładnie co ze sobą zabrać, a z czego zrezygnować. Wyjazdy latem należą do tych, które stwarzają najwięcej stresu. Co zrobić, żeby pakowanie nie było tak straszne, na jakie wygląda? Od czego zacząć? Podpowiadamy!

Przeczytaj też: https://blogwartzachodu.pl/pakowanie-na-wakacje-jak-sprawic-by-bylo-przyjemnoscia/ 

Grunt to podstawy 

Na początku pomyśl o miejscu, do którego się wybierasz. Wyobraź sobie że jesteś tam bez walizki, jedynie z bagażem podręcznym. Co będzie znajdowało się w takim bagażu? Z pewnością będzie to paszport oraz dowód osobisty. Takie dokumenty, umożliwia nam przekroczenie granicy i nie będziemy mieli problemu z załatwianiem spraw chociażby w polskiej ambasadzie w danym kraju. Niezbędne będą też leki, które przyjmujemy na codzień. Przy sobie zawsze powinniśmy mieć też pieniądze. Niezależnie czy będzie to gotówka lub karta kredytowa. Dzięki nim nie tylko zapłacimy za hotel, ale też za wszystkie dodatkowe atrakcje. 

Jaki rozmiar walizki wybrać? 

To chyba największy problem, który towarzyszy osobom przygotowującym się do wyjazdu. Bagaż dużych rozmiarów kusi, żeby włożyć do niego nieco więcej, niż planujemy. Wszystko może wydawać się dobrze do momentu, kiedy walizkę trzeba będzie przenieść lub położyć na wadze przy odprawie na lotnisku. Nikt z nas nie lubi wydawać dodatkowych pieniędzy na opłaty za nadbagaż. Mniejsza walizka z kolei spowoduje, że wkładamy do niej tylko niezbędne minimum. Warto więc postawić na walizkę średnich rozmiarów, do których włożymy niezbędne rzeczy, ale również awaryjnie kilka dodatkowych 

Co z ubraniami? 

Pakując się na wyjazd najlepiej jest zaplanować gotowe zestawy ubrań. Pogody nie przewidzimy do końca, zwłaszcza wybierając się na urlop wakacyjny, jednak możemy przygotować zestawy ubrań na chłodniejsze i cieplejsze dni. Optymalne założenie zakłada dwie góry na jeden dół, które są optymalnym rozwiązaniem. Niektóre ubrania, takie jak bluzki czy koszulki mogą znajdować się w zestawie zarówno na ciepłe, jak i chłodne dni. 

Zobacz też: http://vivetargi.pl/jaka-szminke-na-lato-wybrac/