zakochana para

Plastry antykoncepcyjne są jedną z wielu zasad antykoncepcji, które możemy stosować. Nieważne jaką metodę wybierzemy, czy będą to tabletki, spirala czy też plastry Najważniejsze to poznanie skutków ubocznych i przeciwskazaniach. Jeśli zastanawiacie się nad plastrami, przybliżymy wam nieco wiedzę na ich temat. Przeczytajcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/plastry-antykoncepcyjne/

Plastry antykoncepcyjne – jakie są ich rodzaje?

Na rynku można znaleźć wiele rodzai plastrów antykoncepcyjnych. Jak możemy wyodrębnić ich rodzaje? Przede wszystkim możemy zauważyć różnicę w dawce hormonów, ale również w cenie. Różną się one również cechami wyglądu takimi jak kształt, rozmiar, kolor.

Plaster antykoncepcyjny jest zbudowany z trzech warstw. Z warstwy zabezpieczającej, właściwej oraz warstwy wierzchnie. To właśnie w warstwie właściwej znajdują się hormony. Warstwa zabezpieczająca tak jak samam nazwa mówi zabezpiecza plaster przed czynnikami mechanicznymi, a warstwa wierzchnia chroni plaster przed wodą lub innymi zabrudzeniami.

Plastry antykoncepcyjne cena

Kiedy poznaliście już rodzaje plastrów czas na ich cenę. Dla porównania postawmy sobie cenę tabletek antykoncepcyjnych, których cena wynosi od 20 zł do 40 zł, w przypadku plastrów jest to koszt około 50 złotych na miesiąc.

Na finalną cenę ma wpływ jeszcze kilka innych czynników. Zastanawiacie się jakich? Cena plastrów w aptece, która jest otwarta całodobowo i dodatkowo zlokalizowana jest w centrum miasta, będzie znacznie droższa niż w tej tradycyjnej. Plastry natomiast są o wiele lepsze dla osób, które mają problem z połykaniem tabletek. Takie plastry antykoncepcyjna to wówczas wspaniała alternatywa. 

Plastry antykoncepcyjne skuteczność

Skuteczność środków antykoncepcyjnych możemy mierzyć wskaźnikiem Pearla. Czy plastry antykoncepcyjne są skuteczne i ile wynosi ich wskaźnik? Wskaźnik Pearla w przypadku plastrów wynosi od 0,4 do 0,6. Czy jest to dużo? Dla porównania wskaźnik Pearla przy prezerwatywach wynosi od 3 do 7. Sami możecie wysunąć wnioski.

Zobacz też: http://vivetargi.pl/spirala-domaciczna/