karmienie dziecka butelką
fot. pexels.com

Każda mama chce wszystkiego, co najlepsze dla jej dziecka. Po porodzie marzy o tym, by móc je karmić piersią, jednakże są przypadki, w których nie wytwarza ona mleka i musi karmić dziecko butelką. Jak się do tego odpowiednio przygotować?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/karmienie-butelka/

Zakup butelki

Chcąc się przygotować do karmienia dziecka butelką powinniśmy wybrać odpowiedni model butelki, który ułatwi nam to zadanie. Przede wszystkim powinna ona być dostosowana do wymogów dziecka. Najlepiej zakupić nam kilka butelek do karmienia, gdyż będą one nam potrzebne, w zależności od sytuacji.

Jakie butelki powinniśmy zakupić? Przede wszystkim butelkę bezkolkową do karmienia codziennego, najlepiej ze dwie lub trzy sztuki, aby były na zapas. Dodatkowo warto pomyśleć o zakupie butelki spacerowej, a więc takiej, którą zabierzemy ze sobą, gdy będziemy brać maleństwo na spacer, a zachce mu się jeść.

W naszym zapasie również powinna się znaleźć butelka na herbatki. Jeśli dziecko będzie miało dolegliwości z brzuszkiem, wówczas w takiej buteleczce będziesz mogła mu zaparzyć herbatki z kopru włoskiego lub rumianku. Warto także pomyśleć o buteleczce spacerowej na herbatkę.

Jak karmić butelką?

Przede wszystkim musisz znaleźć odpowiednią pozycję dla siebie i dla dziecka. Taką, w której dziecku będzie wygodnie spożywać mleko lub pić herbatkę. Najlepiej by było to w pół leżeniu, a dziecko mogłoby się swobodnie opierać o twoją rękę, a ty w drugiej będziesz podawać mu butelkę.

Pamiętaj również o tym, by dziecku się odbiło po spożyciu pokarmu z butelki! Nie przewijaj go również po karmieniu, ani nie podrzucaj, aby mu się nie ulało. Bardzo ważne jest to, by dziecko również miało spokojne warunki do jedzenia, aby czuło pełen komfort i chciało wypić mleko. Dziecko karmione w stresie w nerwowych warunkach może nie chcieć niczego zjeść, a do tego może zacząć płakać i grymasić. Postaraj się zawsze zapewnić swojemu dziecku odpowiednie warunki, a także sobie, aby ta czynność sprawiała wam radość.

Przeczytaj też: http://www.oliwkowo.pl/zabawy-dla-przedszkolakow/