strój na ślub cywilny

Ślub cywilny ma nieco odmienny charakter, niż ślub kościelny. Jest mniej formalny, jednak mimo to, nadal pozostaje ślubem. Dlatego ważne jest przygotowanie odpowiedniej, eleganckiej stylizacji, którą założymy na tą uroczystość. Zastanawiasz się, jak się ubrać na ślub cywilny? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które na pewno pomogą rozwiązać Ci ten problem.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-ubrac-sie-na-slub-cywilny/

Mniej znaczy więcej

Ślub cywilny rządzi się swoimi prawami. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się śluby, które odbywają się w plenerze. Jednak bez względu na to, czy ślub odbędzie się w kościele, na łonie natury, czy w formalnym Urzędzie, nasz strój powinien być odpowiedni i elegancki. Tak by podkreślić rangę tego wydarzenia.

Hasło mnie, znaczy więcej idealnie wpisuje się w konwencję ślubów cywilnych. Mimo, że ślub cywilny ma mniej oficjalny charakter, strój musi być uroczysty. Wybierając się jako gość na tego typu uroczystość, nie wiemy jak będzie wyglądała suknia panny młodej. Może okazać się, że będzie bardzo prosta i skromna, dlatego nie należy przesadzać z wyborem sukienki na ślub cywilny. Prostota w koktajlowym, ślubnym wydaniu będzie najlepszym wyborem.

Czego należy unikać, podczas tworzenia stylizacji na ślub cywilny?

Podstawą jest umiar, dlatego należy unikać zbyt zdobnych kreacji oraz biżuterii. Zestaw powinien bazować na prostocie i elegancji. Unikać należy nadmiernie wyjściowych strojów, w stylu sukni wieczorowych, czy smokingów. Może okazać się to zbyt wyrafinowane jak na ślub cywilny.

Kolejna ważna sprawa to unikanie zakładanie kreacji, które będą w kolorze bieli lub czerni. Na pewno każdy z nas wie, że w przypadku ślubu te dwa kolory budzą wiele kontrowersji wśród ludzi. Gdy ubierzemy białą suknię, a suknia panny młodej nie będzie skromna i śnieżnobiała możesz ją po prostu przyćmić, a to nie na miejscu. Unikać należy również zbyt błyszczących stylizacji, dlatego sukienki zdobione cekinami również odpadają. Ślub cywilny to formalna okazja, nie bal karnawałowy lub sylwestrowy. W zamian tego można rozważyć zakup sukienki, która będzie dodatkowo ozdobiona koronką lub tiulem.

Zobacz też: http://vivetargi.pl/damskie-bransoletki-jakie-wybrac-dla-siebie/