Każda kobieta zastanawia się, czy będąc w ciąży nie będzie musiała z przerażaniem przeglądać się w lustrze, dostrzegając kolejne blizny na swoim ciele. Niestety coraz więcej kobiet mimo dokładnej pielęgnacji swojego ciała przegrywa walkę z rozstępami i w pewnym momencie bezsilne wychodzi z założenia „że tak musi być”.
To wszystko nieprawda. Oczywiście ma znaczenie, czy ciało naszej mamy było pokryte rozstępami ale pamiętajmy o tym, że aktualnie mamy dostęp do kosmetyków o których nasi rodzice nie mieli pojęcia.

Najważniejsze jest jednak, aby walkę z niechcianymi bliznami rozpocząć możliwie najszybciej i aby oprócz kremów nie zapominać o innych, ważnych czynnikach.
Oto kilka rad, które pozwolą nam cieszyć się pięknym ciałem:

1) Regularna aktywność fizyczna
Kobiety zapominają, że będąc w ciąży nadal mogą regularnie ćwiczyć. Ważne jest tylko aby swój codzienny plan ćwiczeń skonsultowały ze swoim lekarzem. Sport pozwoli przyszłym mamom szybciej wrócić do wymarzonej sylwetki i znacząco przyczyni się do lepszego ukrwienia skóry, dzięki czemu będzie ona bardziej napięta.

2) Odpowiednia dieta
Kobieta powinna w tym czasie– dla dobra swojego i maleństwa zrezygnować z tłustego mięsa, fast foodów oraz wszelkiego rodzaju niezdrowych przekąsek- chipsów, czekolady, słodzonych napoi. Staraj się także maksymalnie ograniczyć picie kawy (najwyżej jedną dziennie, z dużą ilością mleka). Częste podjadanie między posiłkami również sprawia, że momentalnie przybieramy na wadze. Staraj się więc robić wszystko aby jeść o regularnych godzinach, w małych ilościach i pij możliwie często wodę niegazowaną. Dzięki temu unikniesz gwałtownego przyrostu wagi, co jest najczęstszą przyczyną rozstępów.

www.rehaform.pl