Wśród tych miejscowości, którym w trakcie wycieczki po Pomorzu warto poświęcić nieco więcej uwagi, miejsce bardzo ważne zajmuje Pelplin. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Pelplin to niewielkie, dość spokojne miasteczko, którego wielkim walorem jest położenie w pięknej dolinie Wierzycy. Miasto to jest niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika architektury oraz historii. Tutejsze zabytki tworzą wyjątkową kolekcję, a ich zwiedzenie każdemu turyście dostarczy niezapomnianych wrażeń. Obiektem najważniejszym jest tu gotycka katedra, wzniesiona przez cystersów w XIII wieku. W świątyni tej można ujrzeć jeden z najwyższych w Europie ołtarzy oraz wyjątkową kolekcję obrazów, wykonanych przez artystów z Gdańska. Warto też zwiedzić pobliski klasztor, który urzeka m. in. gotyckimi krużgankami oraz cennymi freskami z XIV stulecia. Wspaniałe atrakcje czekają też w miejscowym muzeum diecezjalnym. W placówce tej zgromadzono wiele cennych dzieł sztuki, w tym piękne kodeksy z kolorowymi miniaturami oraz ornaty, ozdobione wyjątkowymi haftami. Zwiedzenie tego muzeum będzie też dla każdego gościa jedyną w swoim rodzaju okazją do zapoznania się z gotyckimi oraz barokowymi rzeźbami, które tworzą tu niezwykle ciekawą kolekcję.

Pelplin bez wątpienia zasługuje na uwagę turystów, a wizyta na terenie tego miasta może każdemu z nas sprawić wiele radości. Tutejsze zabytki mają wyjątkową wartość, a kontakt z tutejszymi dziełami sztuki może się okazać wspaniałą przygodą.

www.beautifulnight.pl