Sposoby na ciemieniuchę u dzieci

Ciemieniucha na skórze głowy dziecka, przypomina żółtą skorupę. Nie boli, nie swędzi, nie zagraża życiu malucha, ale źle wygląda. Młodzi rodzice są pełni obaw, jak skutecznie pozbyć się jej ze skóry maluszka, jak ją odpowiednio pielęgnować.

Co na ciemieniuchę będzie najodpowiedniejsze? Najpierw upewnijmy się, że na pewno mamy do czynienia z ciemieniuchą. Mówimy o niej, gdy na skórze maluszka jest widoczny zrogowaciały naskórek, który łuszczy się, na początku jest biały, a w późniejszym etapie żółto-pomarańczowy. Może on być w formie pojedynczych plamek, łusek lub jednej większej skorupy. Występuję najczęściej w okolicy ciemiączka, stąd nazwa.
Wyglądem przypomina także trochę jakby tłusty łupież. Jeśli przez ciemieniuchę zdążyły urosnąć włoski, ciemieniucha ukryta między nimi, sprawia, że kolor włosków malucha może przybrać lekko rudawe odcienie. Zmiany te, mogą uwidocznić się również na innych częściach ciała, m.in. w okolicach noska oraz na brwiach.

Zdarza się czasami, że ciemieniucha pojawia się nagle, i równie nagle, szybko znika sama, po pewnym czasie, już bezpowrotnie.
Ale co na ciemieniuchę zastosować, aby dolegliwość tak zniknęła?
Po pierwsze warto szybko zareagować, już przy pierwszych objawach. Nie czekać aż będzie jej więcej. Przy pierwszych objawach, jej pozbycie się będzie szybsze i skuteczniejsze.
W aptekach jest dostępny szeroki wybór preparatów eliminujących ciemieniuchę. Codzienne nakładanie zwykłej oliwki z oliwek na skórę głowy dziecka, na około 20 minut przed kąpielą to bardzo skuteczny zabieg. Żółtawa skorupka dzięki temu namięknie, będzie łatwiejsza do usunięcia podczas mycia główki. Do mycia warto używać preparatów zmiękczających naskórek, specjalnie przeznaczonych do usunięcia ciemieniuchy.

Po kilkunastu dniach,codziennej, odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy dziecka, ciemieniucha powinna zniknąć bezpowrotnie.

www.ladychwila.pl