sztuczne paznokcie

Piękne oraz zadbane dłonie, a w szczególności długie, efektowne paznokcie, pomalowane na modny kolor to dla części pań istotny element składający się na tak zwaną kobiecość. Wraz z takimi atrybutami niewieściego wdzięku oraz urody, jak fryzura, makijaż, dobrze dobrany strój oraz buty – najlepiej szpilki, tworzą harmonijną całość, która płeć przeciwną przyprawia o żywsze kołatanie serca. Atrakcyjny wygląd dodaje nam pewności siebie, poprawia humor oraz korzystnie oddziałuje na stopień samooceny. Lubimy czuć się piękne, jednak lub za wszelką cenę? Mnóstwo z nas przykłada wielką wagę nie tylko do sprawie, jak nas widzą, jednak też do wpływu zabiegów upiększających na nasze zdrowie.

Żel, akryl, lub hybryda?

Żeby zrozumieć, na czym polega kłopot, należy przyjrzeć się bliżej niezwykle prostym zabiegom kosmetycznym, mającym za zadanie uczynić nas posiadaczkami pięknych paznokci. Bez powodu na typ przedłużania, musimy być świadome, iż wszystek z nich przeszkadza w postać naszej płytki paznokciowej. Gdy przed zabiegiem skarżyłyśmy się na jej kruchość oraz łamliwość, nie mamy co się spodziewać, iż po zabiegu przedłużenia sytuacja się poprawi. Wedle wielu pań powrót paznokcia do odpowiedniej kondycji po zdjęciu tipsów to czasem kwestia paru tygodni. Manicure żelowy oraz akrylowy są ze sobą mnóstwo wspólnego. Wszystek z nich zaczyna przygotowanie płytki paznokciowej przez spiłowanie jej wierzchniej powłoki. Pomimo tego, iż zlecimy to zadanie profesjonalistce, zdarza się, iż nasze paznokcie potrafią być za bardzo przytarte. Jest to przykre oraz niekorzystnie wpływa na efekt całego zabiegu – może się zdarzyć, iż sztuczny paznokieć łatwo się odklei od za cienkiej płytki. Akryl jest porównywany do betonu ze powodu na naszą wytrzymałość oraz twardość, żel z kolei jest bardzo przyjemnym oraz elastycznym tworzywem – z nas zależy, jaki typ paznokci wybierzemy. Obie techniki wykorzystują podobne formy.

czy warto wybrać sztuczne paznokcie

Maniciurzystka przykleja do płytki, w jej części płytki plastikowy tips, na który nakłada powłoki właściwych środków, czy ma z szablonów, na których jest pożądany kształt, a po zastygnięciu wagi – usuwa je. Paznokcie żelowe wymagają utwardzenia w specjalnej lampie UV, co jest męczące dla pań wrażliwych. Specjaliści podkreślają, iż systematyczne korzystanie z tego rodzaju zabiegów wykorzystujących szkodliwe promieniowanie, jest także negatywny nacisk na własne zdrowie. Opcją dla sztucznych paznokci stawał się manicure hybrydowy. Jest on bardzo podobny do standardowego malowania, bez doklejania gotowych elementów. Niestety zaczyna się także od zmatowienia oraz odtłuszczenia płytki, na jaką podawany jest żel utwardzany promieniowaniem UV. Na warstwę żelu nakładany jest kolor, można również wtapiać elementy ozdobne zgodnie z życzeniem klientki.

Czemu sztuczne paznokcie są szkodliwe?

Pierwszy krok, czyli ścieranie górnej powłoki płytki to ingerencja w jej strukturę, chociażby jeżeli jest dobra – niszczy ją. Przyklejony tips to obce ciało ściśle należące do paznokcia, ograniczające dopływ powietrza, w drugich etapach cieńszy aniżeli zazwyczaj paznokieć jest narażony na funkcjonowanie innych leków chemicznych.