Zakup odzieży za pośrednictwem internetu jest z pewnością wygodnym rozwiązaniem. Niemniej trzeba pamiętać, że wygoda ta jest zależna w głównej mierze od naszego postępowania. Co zrobić, by zakupy odzieży w internecie były naprawdę wygodne?

Po pierwsze – bezpiecznie przechowuj hasła do logowania

Decydując się na zakupy odzieży w sklepie internetowym, należy w większości przypadków założyć własne konto. Zarówno hasło jak i login powinny być bezpiecznie przechowywane albo w pliku, albo też… w naszej głowie. Nie zapominajmy również o kliknięciu przycisku Wyloguj po zakończeniu zakupów.

Po drugie – uważaj na atrybuty odzieży

Odzież kupowana w internecie nie jest co prawda odzieżą wirtualną, ale nie da się ukryć, że jej przymierzenie przed zakupem nie jest możliwe. Zwłaszcza, że jak to piszą internetowi sprzedawcy „towar może w niewielkim stopniu różnić się od stanu rzeczywistego”. Miejmy na rozmiarze przede wszystkim rozmiarówkę. Zwracanie drogą pocztową zbyt małych, lub zbyt dużych ubrań, może być prawdziwą drogą przez mękę.

Po trzecie – sprawdź sklep

Ogromna większość sklepów internetowych to jednostki legalnie prowadzące swoją działalność. Jednak od czasu do czasu pojawiają się również i takie „pseudosklepy”, które starają się naciągnąć swoich Klientów. Bardzo dobrą opinię ma na przykład sklep internetowy XXX, który Klienci cenią za szybkie realizowanie zamówień, bogatą ofertę itd.

Po czwarte – uważaj na odświeżanie

Choć teraz większość z nas ma dostęp do szybkich łącz internetowych, to mimo to dosyć często zdarza się, że strona sklepu po prostu się zwiesza. Co ważne – jeśli jesteśmy w trakcie zakupów, nie odświeżajmy danej witryny. Lepiej zalogować się od nowa i sprawdzić, czy transakcja została wykonana. Odświeżenie strony może sprawić, że za ten sam towar pobrana zostanie po raz drugi opłata.