Nie możesz pozbyć się wałeczków na brzuchu, nadmiaru tkanki tłuszczowej na udach, a może denerwuje Cię drugi podbródek? Jeśli tak, to skorzystaj z zabiegu lipolizy i uwolnij się od niechcianego tłuszczyku.

Czym jest lipoliza?

Lipoliza jest to niechirurgiczny zabieg usuwania tkanki tłuszczowej. Nie służy do całkowitego odchudzania ciała, lecz pomaga usunąć nadmiar tłuszczu z newralgicznych miejsc, np. podbródka czy ud. Polega na głębokim nakłuciu komórek tłuszczowych przy pomocy długiej igły i wstrzyknięciu tam odpowiednich preparatów rozpuszczających adipocyty. W ten sposób ułatwia ich wydalenie z organizmu.

Jak działa lipoliza?

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu substancji rozkładających tłuszcz. Wstrzykuje się je w te miejsca, gdzie nadmiernie gromadzi się tkanka tłuszczowa. Do najczęściej używanych substancji o działaniu lipolitycznym zalicza się fosfatydylocholinę (FC) oraz deoksycholan sodowy (DS). Fosfatydylocholina jest pozyskiwana z soi i wspomaga rozpad trójglicerydów. Wnika przez błony komórkowe adipocytów (komórek tłuszczowych) i tam rozbija tłuszcz na małe cząsteczki. W ten sposób ułatwia ich wydalenie z organizmu.  Z kolei deoksycholan sodowy to bardzo silny detergent, który może nawet samodzielnie rozpuszczać tłuszcz. Łącznie z fosfatydylocholiną doprowadza do obumierania komórek tłuszczowych. Bezpośrednio rozpuszcza błony adipocytów, rozkłada trójglicerydy na kwasy tłuszczowe i glicerol oraz umożliwia ich usunięcie przez układ limfatyczny. Innymi substancjami, które podaje się w trakcie lipolizy są np. kofeina czy kolagenaza, jak również kwas liponowy i witaminy.

Jakie miejsca mogą być poddane lipolizie?

Lipoliza jest najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z okolic podbródka,  ud czy bioder. Jeśli żadna dieta czy ćwiczenia nie są w stanie usunąć tak zwanych „bryczesów” na udach, „wałeczków” na brzuchu, tłuszczu na pośladkach, wtedy warto poddać się temu zabiegowi. Kto ma problem z drugim podbródkiem, również powinien zdecydować się na lipolizę. Dzięki niej można odjąć sobie nie tylko tkanki tłuszczowej, ale i lat. Szczuplejsza twarz to przecież twarz młodsza, bardziej wyrazista i atrakcyjna. Lipoliza okazuje się również bardzo pomocna w usuwaniu opornego tłuszczu, który gromadzi się nad biodrami. Przez powstające tam wałeczki, często zaburzone zostają proporcje sylwetki. Zabieg pozwala w sposób łatwy i komfortowy odzyskać smukłość ciała i założyć bez problemu ulubione spodnie.

Efekty

Lipoliza bardzo skutecznie modeluje sylwetkę. Pozwala pozbyć się tłuszczu z miejsc, z których zazwyczaj trudno go usunąć. Przynosi efekty w postaci: utraty centymetrów w miejscu iniekcji, lepszego mikrokrążenia w miejscu poddanym zabiegowi, lepszego ujędrnienia skóry oraz jej odżywienia, pobudzenia odnowy komórek skóry. Jak widać, warto z niej skorzystać, jeśli już od dłuższego czasu borykamy się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w specyficznych miejscach. Zabieg pozwala odzyskać pożądane kształty bez wysiłku i obciążania organizmu. Dzięki wspomaganiu rozpadu tkanek tłuszczowych oraz pomocy przy ich wydaleniu, powoduje trwały efekt wyszczuplenia wybranych miejsc.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Aby zabieg był skuteczny i przyniósł widoczne efekty, musi być powtarzany. Zazwyczaj powtarza się go co 8 tygodni. Każde miejsce wymaga od 1 do4 zabiegów, które trwają około 30-40 minut. Lipoliza jest mało bolesna, gdyż przy wstrzykiwaniu stosuje się miejscowy środek znieczulający. Jest to więc doskonała alternatywa dla osób, które chcą w nieinwazyjny sposób wymodelować swoją sylwetkę.

Kto nie może skorzystać z zabiegu?

Choć lipoliza jest mało inwazyjna, to jednak istnieją pewne przeciwskazania, co do jej wykonania. Do tych przeciwskazań należą:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • padaczka,
  • choroba wątroby lub nerek,
  • choroby tarczycy,
  • nowotwór,
  • przyjmowanie preparatów rozrzedzających krew,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • alergia na składniki preparatu używanego do iniekcji.