nawyki wpływające na stan naszej cery

Z problemem zatkanych porów zmaga się wiele kobiet, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Główną przyczyną takiego stanu jest nadmierna produkcja sebum przez gruczoły łojowe. W wyniku tego na twarzy pojawiają się stany zapalne i wypryski. Istnieją na szczęście sposoby, które pomogą nam pozbyć się problemu.

Aktywność gruczołów łojowych oraz ich wielkość jest uwarunkowana genetycznie. Duże pory stanowią wyłącznie problem estetyczny, nie zdrowotny. Nie da się ich zmniejszyć w znacznym stopniu, ani się ich pozbyć całkowicie. Jedyny sposób to wyeliminowanie kilku nawyków, które sprawiają, że pory się zapychają.

Niekorzystne nawyki dla skóry

Palenie papierosów

Osoby, które palą papierosy nałogowo są dwukrotnie bardziej narażone na wystąpienie trądziku, niż osoby, które nie mają styczności z tytoniem. Palenie papierosów powoduje znaczne uszkodzenie skóry, do tego osłabia włókna kolagenowe i elastynowe.

Spanie w brudnej pościeli

W tym przypadku nie tyle chodzi o całą pościel, co o poszewkę na poduszkę. Powinno się ją wymieniać na czystą minimum raz w tygodniu, najlepiej co 3 dni. W innym wypadku będą się na niej gromadziły olej, zanieczyszczenia i martwy naskórek. Podczas snu to one przenoszą się na skórę i zatykają pory. A rano budzimy się z nowymi niespodziankami na twarzy.

Przeczytaj też: http://vivetargi.pl/talk-kosmetyczny-jakie-ma-zastosowanie/

Dotykanie twarzy w ciągu dnia

W ciągu dnia na naszych dłoniach gromadzi się wiele różnych bakterii i zanieczyszczeń. Gdy regularnie dotykamy nimi swojej twarzy możemy spowodować pojawienie się zmian trądzikowych. Najlepszym sposobem żeby pozbyć się tego nawyku jest regularne dezynfekowanie rąk oraz poproszenie najbliższych osób o zwracanie nam uwagi, gdy nasze ręce zaczynają wędrować w kierunku twarzy. Z czasem oduczymy się.

Opalanie się

Kremy, które zawierają w swoim składzie filtry przeciwsłoneczne, mimo że skutecznie chronią naszą skórę, to zazwyczaj są komedogenne, czyli zatykają nasze pory. Wtedy na anszej twarzy pojawiają się niedoskonałości. Rozwiązaniem tej sytuacji jest sprawdzanie składu kosmetyku, najlepszy wyborem będą produkty o lekkiej konsystencji, które zawierają cynk i dwutlenek tytanu, jako składniki aktywne.

Rozmawianie przez telefon

Jeżeli na naszych policzkach pojawiają się wypryski to bardzo prawdopodobną przyczyną jest ekran telefonu. Jest to wyjątkowo brudne miejsce, w którym zbiera się makijaż, bakterię oraz brud. Aby uniknąć niedoskonałości za każdym razem, gdy sięgamy po telefon, powinniśmy zacząć korzystać albo z zestawu głośnomówiącego, albo zacząć dezynfekować ekran telefonu minimum raz dziennie.

Źródło: https://www.zyjezebyjesc.pl/