Jak przedłużyć efekt gładkich nóg po goleniu?

Golenie nóg to czynność wielokrotnie powtarzana, niezbędna jednak dla zachowania gładkości skóry, jakże kobiecej i powabnej. Czasem jednak tą czynność trzeba wykonywać nawet codziennie, a to potrafi być nieco irytujące i denerwujące.

Jak się jednak okazuje, istnieje kilka interesujących i prostych sposobów na to, by przedłużyć sobie efekt gładkich nóg i móc cieszyć się nimi dłużej.

Usuwanie martwego naskórka sposobem na gładkie nogi

Każdy z poniższych sposobów wiąże się z poświęceniem na niego odrobiny czasu oraz systematycznego działania. Pierwszym z nich jest peeling. Dzięki niemu można bowiem pozbawić się konieczności stosowania maszynki po całym dniu. Jeżeli regularnie stosuje się peeling, jest wtedy usuwany martwy naskórek wraz w drobnymi i słabymi włoskami, które często ulegają też uszkodzeniu.

Cały peeling należy jednak wykonać obowiązkowo przed goleniem, by nie podrażnić dodatkowo skóry. Można w tym celu zastosować gotowe i dostępne na rynku produkty lub wykonać taki peeling samodzielnie w swoim domowym zakątku. Może to być np. peeling kawowy z połowy szklanki zaparzonych fusów w połączeniu z olejkiem arganowym lub ananasowym. Wystarczy wlać olejek do pojemniczka z fusami i wymieszać.

Tak przygotowana masa posłuży nam za świetny środek peelingowy, a do tego w pełni naturalny i zdrowy. Można także dodać do peelingu odrobinę sody oczyszczonej o działaniu rozjaśniającym i ujednolicającym koloryt. Jeśli jednak na co zień nie korzysta się z kawy, można pomyśleć o wersji peelingu z wiórkami kokosowymi, cukrem i sokiem z limonki.

Żel do golenia lepszy niż żel pod prysznic

Kiedy jest się przed zabiegiem golenia nóg, warto zamiast żelu pod prysznic zastosować żel do golenia. Dzięki temu maszynka będzie łatwiej prowadzić się po ciele. Jeśli jednak skończy się pianka do golenia, można zastosować odżywkę do włosów. Nie tylko zmiękczy ona włoski, ale także zdecydowani ułatwi całe golenie.

Kolejna wskazówka to golenie nóg dopiero po kąpieli, a nie na jej początku. Dzięki kąpieli można zmiękczyć skórę, a to z kolei przekłada si na lepsze odkrywanie włosków, które mają zostać usunięte. Co więcej, po kąpieli podrażnienia będą znacznie mniejsze, niż gdyby chciało się przeprowadzić golenie na suchych nogach.

Również kiedy ma się gęsią skórkę golenie nie jest wskazane, Prowadzi to bowiem do sporych urazów i uszkodzeń, a efektem jest wyłącznie spore zaczerwienienie i masa miniaturowych strupków. Włosy trzeba także golić pod włos, dzięki temu ścina się je przy samej skórze, dlatego są odczuwalne później na nogach.

Odmiana maszynki jednorazowej

Maszynka jednorazowa często jest wykorzystywana wielokrotni. Nie jest to jednak do końca dobry pomysł, ponieważ o ie przy pierwszym razie ścina włoski, tak przy kolejnych jedynie je urywa ze względu na stępione ostrze.

Jak przedłużyć efekt gładkich nóg po goleniu?

Kiedy zaś stosuje się maszynkę z wymiennym ostrzem, ważne jest czyszczenie urządzenia po każdym użyciu, by martwy naskórek i włoski nie stały się pożywką dla całej rozwijającej się koloni bakterii czyhających na powstanie zadrapania w naszej skórze. Po drugie, wymienione ostrza zawsze będą ostre i pozwolą odpowiednio ściąć włoski.