Jak używać pędzla kabuki, by w pełni wykorzystać jego potencjał?

Pędzle to niewielkie narzędzie służące do wykonania profesjonalnego makijażu. Nie tylko łatwiej z ich pomocą nakłada się kosmetyk, ale także można liczyć na jego proste rozprowadzenie i uzyskanie efektywnego wyglądu.

Jeżeli na co dzień korzysta się z kosmetyków o płynnej konsystencji, dobrze będzie wybrać pędzel płaski. Jeśli natomiast stawia się na puder sypki, wtedy niezawodny model to pędzel kabuki. Pomoże on uzyskać długotrwałe efekty, a makijaż będzie prezentować się w satynowej odsłonie na twarzy.

Jak używać pędzla kabuki?

Nazwa tego pędzla wywodzi się z Japonii, a konkretniej z japońskiego teatru. Teatr kabuki jest miejscem, w którym nakłada się bardzo dużej ilości kosmetyków, choć może nie do końca taki jest zamysł w codzienności europejczyków.

Bardziej chodzi tutaj o okrągły kształt pędzli, dzięki czemu bardzo łatwo nakłada się produkty sypkie. Najczęściej są one stosowane do wykończenia makijażu, w związku z tym taki pędzel pozwala na nałożenie sporej ilości pudru. Pędzle kabuki są stosowane przy stemplowaniu, nie przy malowaniu.

Jak używać pędzla kabuki, by w pełni wykorzystać jego potencjał?

Aby prawidłowo przeprowadzić nakładanie pudru, należy zacząć od centrum twarzy, a następnie dalszego stemplowania w kierunku szczęki oraz włosów. Podciągnięcie pędzlem można wykonać tylko w przypadku usunięcia nadmiaru pudru.

Uniwersalność pędzli kabuki

Kto zechce nabyć taki pędzel, nie będzie miał z tym problemu, ponieważ występują one w szerokiej gamie modeli, zarówno mniejsze, jak i większe oraz bardziej rozłożyste. Dostępne są także owe pędzli w zróżnicowanym kącie ich cięcia oraz wprawianiu włosa, a te profesjonalne można znaleźć z odpowiednim oznaczeniem.

A co w przypadku pań korzystających z kosmetyków mineralnych? Zdecydowana większość z nich korzysta tylko z produktów sypkich, ponieważ występują one w lepszym wydaniu pod względem składników, a także pomagają w lepszym utrwaleniu makijażu. Dla nich pędzle kabuki będą najlepszym wyborem.

Jak pielęgnować i przechowywać pędzle kabuki?

Zazwyczaj makijaż wykonuje się w łazience, ponieważ tam ma się dostęp do lustra, odpowiedniego oświetlenie, a w szafce pod ręką jest cała kosmetyczka. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie światło nie jest naturalne, a do tego wysoki poziom wilgoci może wpływać na konsystencję nakładanych preparatów. Jeśli natomiast i tak będzie się wykonywać makijaż w łazience, warto przynajmniej pędzle trzymać w innym pomieszczeniu.

Wilgoć ma jeszcze inne negatywne działanie – doprowadza do puszenia się pędzli i niszczeni ich włosia. Źle również wpływa na klej łączący włosie z trzonkiem. Z powodu wilgoci na pędzlach może także osadzać się spora liczba pyłu będącego podstawą do powstawania bakterii i wolnych rodników. Dlatego trzeba zadbać i pielęgnację pędzli i ich systematyczne mycie.

Najlepiej wykorzystać w tym celu szampon do włosów. Na dłoń nakłada się kropelkę preparatu, a pędzel przyciska się do wnętrza ręki i opłukuje bieżącą wodą. Czynność tą należy powtarzać aż do momentu pojawienia się czystej wody. Jest to najlepsza metoda, dzięki której pędzel pozostanie czysty i będzie służył swojej właścicielce jeszcze wiele miesięcy.