prawo jazdy Katowice

Obecnie w każdym mieście jest minimum kilka szkół nauki jazdy, a w Katowicach funkcjonuje ich około 40. Bardzo wysokie opinie i oceny ma Ośrodek Szkolenia Kierowców Olaf, zlokalizowany przy ul. 3-go Maja 33/5.

Najpopularniejsza szkoła nauki jazdy

Szeroka oferta pozwala wybierać spośród wielu kategorii – A,A1,A2,AM,B,B+E,C i C+E. Posiada najwyższej klasy wyposażenie, w tym modele samochodów, którymi obecnie zdaje się egzamin państwowy, a więc Toyota Yaris III oraz Suzuki Gladius. Najczęściej wybierany kurs, czyli na kategorię B, kosztuje 1499zł i obejmuje on zarówno teorię jak i praktykę. Jest możliwość zrobienia kursu ekspresowego, jednak w tym przypadku cena znacznie wzrośnie, ponieważ będziemy musieli zapłacić 400 zł więcej. Szkoła w ofercie posiada również możliwość wykupowania pojedynczych godzin w cenie 50zł. Co bardzo ważne, opinia o instruktorach jest bardzo dobra wśród kursantów, o czym świadczy zdawalność na poziomie ponad 50% za pierwszym razem.

szkoła nauki jazdy w Katowicach - prawo jazdy a skuteczność

Kurs uzupełniający

Inną szkołą, zlokalizowaną przy ulicy Warszawskiej 3, jest OSK Centrum. Oferta jest na tyle ciekawa, że oprócz podstawowego kursu na kategorię B za kwotę 1399 zł, która obejmuje 30 godzin jazd, można wykupić pakiet rozszerzony, obejmujący 40 godzin jazd i 30 godzin szkolenia teoretycznego oraz egzamin wewnętrzny. Koszt takiego kursu to 1899 zł. Bardzo dobrą informacją jest to, że możemy rozłożyć płatność za kurs na raty, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów.

Dodatkowa oferta

Szkoła nauki jazdy w Katowicach OSK 100% wychodzi ze swoją ofertą o krok dalej i oprócz tradycyjnych kursów, proponuje przyszłym kierowcom treningi techniki jazdy, warsztaty teoretyczne, jazdę pozamiejską, symulator jazdy samochodem, a także jazdy przedegzaminacyjne tuż przez egzaminem państwowym. Szkoła również przekazuje swoją wiedzę poprzez media społecznościowe, a konkretniej, przez własny kanał na YouTube, z którego możemy dowiedzieć się wielu interesujących faktów oraz tzw. lifehack’ów dotyczących prowadzenia i eksploatacji samochodu. Kurs na prawo jazdy w Katowicach, z kategorii B w tym ośrodku kosztuje 1950zł i obejmuje on także dwie godziny jazdy na symulatorze.